Столичні правоохоронці повідомляють про викриття ще одного каналу незаконного переправлення військовозобов'язаних чоловіків за кордон. У справі затримали двох підозрюваних, які, ймовірно, допомагали оформити фіктивний шлюб з жінками з інвалідністю для уникнення мобілізації.
Про це у понеділок, 27 січня, інформує пресслужба поліції Києва.
За матеріалами справи, підпільне "шлюбне агентство" могла налагодити 43-річна жителька Київщини. Вона в інтернеті нібито підшукувала чоловіків призовного віку, охочих уникнути мобілізації.
"Потенційним «клієнтам» фігурантка пропонувала одружуватись на жінках, які мали офіційно затверджену 1-у або 2-гу групу інвалідності, аби ті могли безперешкодно виїхати за кордон", — зазначається в повідомленні.
Така послуга коштувала 7 тисяч доларів, 4 тисячі з яких треба було сплатити одразу.
Після передоплати "новоспечені молодята" укладали шлюб, реєстрували у нотаріуса всі необхідні документи і разом виїжджали в одну з країн Європи, зазначили в поліції. Слідство встановило, що таким чином з квітня 2024 року фігурантка допомогла виїхати з України двом військовозобов’язаним.

Поліцейські стверджують, що затримали ймовірну організаторку схеми та її 40-річну спільницю одразу після виходу від нотаріуса, коли вони саме збиралися переправити за кордон третього "клієнта".
"Чоловік вже встиг сплатити своїй «дружині» 1500 доларів, решту їй мали передати після перетину кордону", — йдеться у повідомленні.
Обом фігуранткам оголосили підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Санкція статті передбачає до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
23 січня столична прокуратура повідомила, що скерувала до суду обвинувальний акт щодо голови Васильківської МСЕК у справі про оформлення фіктивних груп інвалідності для військовозобов'язаних, аби ті могли уникнути мобілізації.