Цього року у Києві одним із пріоритетів стала інклюзивність. У столиці, зокрема, понижували бордюри, а також проводили масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.
Про це повідомив генеральний директор комунальної корпорації "Київавтодор" Олександр Федоренко.
За його словами, у 2024 році під час реконструкції, капітального та поточного ремонту вулично-дорожньої мережі Києва зробили наступне:
- понизили бортові камені на 743 пішохідних переходах
- побудували або реконструювали 18 пандусів
- відремонтували майже 81 тисячу квадратних метрів тротуарів
- уклали майже 50 тисяч квадратних метрів покриття тротуару з безфаскового ФЕМу.
"Крім того, наразі завершуються роботи з влаштування 20 безбар'єрних підходів до соціально важливих об'єктів, які визначили із залученням громадських організацій, що опікуються питаннями доступності у столиці", — сказав Федоренко.
Він також зазначив, що у місті облаштували 4 безбар'єрні перехрестя. Там влаштували наземні переходи, які дублюють підземні або надземні. На нових наземних переходах також понизили бортовий камінь та влаштували тактильну навігацію в межах всього перехрестя.
"Безбар'єрність — це не лише зручні тротуари та пандуси. Це про людську гідність, рівність і можливість відчувати себе частиною міста. Роботи з облаштування фізичної доступності — це не разова акція, а постійний процес", — сказала уповноважена Київради з прав осіб з інвалідністю та голова Міського комітету доступності Леся Петрівська.
У 2025 році КК "Київавтодор" спільно з районними шляхово-експлуатаційними підприємствами планує перевищити цьогорічні показники заходів з облаштування безбар'єрного простору, зауважили в КМДА.
Раніше повідомлялося, що у Києві займаються проєктуванням схеми організації дорожнього руху. Йдеться про урахування доступності вуличної інфраструктури для кожної людини незалежно від рівня її мобільності.
У місті триває рекострукція парків та скверів. Місця відпочинку облаштовують з врахуванням вимог безбар'єрності. Для консультацій Київ залучає спеціалістів із питань безбар'єрності благодійної організації "Superhumans Center".
Від початку цього року і станом на 3 жовтня у Києві відремонтували 32 світлофорні об'єкти з дотриманням принципів безбар'єрності. Фахівці ЦОДРу, розробляючи схеми організації дорожнього руху, враховують потреби всіх його учасників — пішоходів, велосипедистів, автомобілістів тощо.
Загалом для забезпечення безбар'єрного середовища для людей із порушеннями зору в межах Плану заходів із реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року в Києві всі світлофорні об'єкти мають бути облаштовані пристроями звукового супроводу.
Також у 2025 році Київ співфінансуватиме протези підвищеної функціональності для військових, а також частково компенсуватиме кошти за переобладнання авто людям з інвалідністю серед киян-захисників.
Ще у столиці оновлюють стратегію розвитку та переглядають пріоритети в усіх сферах життєдіяльності міста до 2027 року. Акцент зроблений на розвиток інклюзивної інфраструктури, а також убезпечення об'єктів критичної інфраструктури від атак РФ.
Працівники КМДА проходять курс із безбар'єрності, аби розуміти вимоги інклюзивності при організації громадського простору і забезпечення рівного доступу населення до послуг.