У Києві переосмислюють і шукають нові рішення з меморіалізації російсько-української війни. Наразі прийом заяв на перейменування вулиць на честь загиблих військових призупинили.
Про це розповіла голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Київради Вікторія Муха.
Столична влада шукає нові форми вшанування полеглих військових спільно з істориками, науковцями та експертами, очільниками громадських ініціатив та організацій, представниками ветеранських спільнот і родин загиблих.
Для цього створили Координаційну раду з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації у місті Києві учасників та подій російсько-української війни.
Зазначається, що частішають випадки, коли на перейменування однієї вулиці претендують кілька родин загиблих військових. Прийом заяв на перейменування призупинили, щоб не створювати конфліктних ситуацій.
Наразі на честь захисників і захисниць, узагальнених образів і подій російсько-української війни найменовано 59 вулиць, площ і провулків, а також 8 парків і скверів.
У 2023 році кількість клопотань щодо встановлення пам'ятних знаків загиблим військовим у столиці зросла в п'ять разів. А в 2024-му цей показник склав понад 90% від усіх звернень щодо меморіалізації.
Усього за період російсько-української війни в Києві встановили 145 пам'ятних знаків: 33 — на житлових будинках, а 111 — на закладах освіти.