У Національному центрі "Український дім" у Києві з нагоди 20 річниці Помаранчевої революції відкрили виставку "Нас не подолати". В експозиції представлені артефакти революції: помаранчеві прапори, шалики, футболки, світлини учасників масових акцій протесту проти фальсифікації президентських виборів.
Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.
!["Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції "Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x0.1/c62139488334a41b.jpg)
Відкриття виставки відвідав третій президент Віктор Ющенко, який став однією з головних постатей Помаранчевої революції. Він поспілкувався з учасниками акцій протесту, підписав кілька помаранчевих прапорів.
!["Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції "Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x0.1/40939eb04014d5e3.jpg)
За словами Ющенка, Помаранчева революція стала для українського суспільства початком дороги свободи, демократії та європейського зближення.
"І мені здавалося, що тоді повз нас проходив останній потяг, коли у 2004 році, після багатьох років промосковськох політики, кабали, колоніалізму, у нас був шанс відмовитися від того курсу і повернутися на 180 градусів в іншу сторону. Якби це не вдалося зробити тоді, то сьогодні ми були б як Білорусь чи Абхазія", — сказав Віктор Ющенко.
!["Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції "Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x0.1/5e4b28db7034d7f9.jpg)
Це ті сторінки мого життя, якими я пишаюся, і це ті сторінки українського народу, якими ми всі можемо пишатися. Тому що гідність, свобода, віра, дія тоді набули такої амплітуди. Це було найвищого рівня громадянське суспільство, і та українська нація, яку 300 років нам не давали зробити, яку гальмували", — зазначає учасниця Помаранчевої революції, народна депутатка п'яти попередніх скликань від фракції партії "Наша Україна" Лілія Григорович.
!["Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції "Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x0.1/98658a0d438f188d.jpg)
"Помаранчева революція — це велика подія для всього українського суспільства і мене особисто, це початок шляху українського народу до справжньої свободи і початок шляху до Європи", — сказав один із учасників Помаранчевої революції Володимир Сонюк.
!["Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції "Нас не подолати": У Києві відкрили виставку до 20-річчя Помаранчеової революції](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/25x0.1/244ec8c0b279e15e.jpg)
22 листопада 2004 року мітингом на Майдані Незалежності розпочалась Помаранчева революція — акція громадянської непокори, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді-грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно з якими нібито переміг його суперник — Віктор Янукович. Причина акції протесту — ймовірна фальсифікація результатів виборів.
Масові акції тривали до 26 грудня, коли у ході другого туру голосування стало відомо, що переміг Віктор Ющенко. Спроба прихильників Віктора Януковича опротестувати результати повторно проведеного другого туру виборів не принесла результатів, і ще до закінчення судового засідання Віктор Ющенко був офіційно визнаний обраним Президентом України.