19 листопада 2024 року — 1000-й день протистояння повномасштабному вторгненню Росії. У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулася акція "Запали вогонь".
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
1000 свічок на 1000-й день війни запалили біля підніжжя скульптури "Батьківщина-мати".
"Тисяча днів — це не просто цифра. Це тисяча днів боротьби, звитяги, незламності і жертовності. Це не просто свічка, це вогонь за тими, хто віддав своє життя", — сказав міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький.
Під час акції військовий капелан повітряного командування "Центр" Дмитро Присяжний звершив спільну молитву за українських захисників та за їхню перемогу.
"Кожна запалена лампадка, а їх рівно тисяча, це саме свідчить про той відлік від 24 лютого 2022 року. Я читав молитву за перемогу України над агресором. Ми сьогодні молилися за єдину, святу, соборну, неподільну Україну. Пам'ятаємо, що без боротьби не здобудеш перемоги", — сказав Присяжний.
Марина, яка прийшла на акцію "Запали вогонь", розповіла, що коли дізналася про цей захід, вирішила обов'язково прийти. Лампадки принесла із собою.
"Хотіла вшанувати пам'ять всіх наших захисників і захисниць, які віддають своє життя і боронять нашу країну. Це дуже важливо для мирного населення, таких як ми. Для мене безпосередньо, тому що я більш-менш у безпеці себе відчуваю. Взагалі свічка — це клаптик душі, який ми хочемо донести і повагу до наших захисників і захисниць", — сказала Марина.
"Це треба, це варто — те, що ми тут трішки померзнемо, але покажемо, що ми пам'ятаємо тих людей, які мерзнуть зранку до ночі там, на передовій", — сказав учасник акції Олег.
Раніше повідомлялося, що протягом тисячі днів повномасштабного вторгнення РФ запустила по Києву понад 2500 ракет та безпілотників.
Зокрема, за цей час у столиці пролунало 1369 тривог, загальна тривалість яких становить 1553 годин. У Києві 7-8 листопада була найдовша для столиці тривога — 9 годин і 57 хвилин. Загалом із початку російського вторгнення (на 12:53 18 листопада) оголосили 50 857 повітряних тривог по всій Україні. Найчастіше їх оголошували в Донецькій, Харківській та Запорізькій областях.