16 листопада на Київщині відбувся тренінг з військово-тактичної підготовки. На вишкіл могли записатися усі охочі за донат. Інструктори — бійці третьої штурмової бригади. Умови тренувань наближені до бойових, щоб кожен відчув себе у стихії.
Про це повідомила з місця події кореспондентка Суспільного.
Суботній ранок на одному з полігонів об'єднав людей різних спеціальностей. Економісти, айті-фахівці, студенти. Їх навчали військовій справі. Серед учасників вишколу — Любомир, в цивільному життя він айтівець.
"Я працюю в основному з кодом, в цьому напрямку допомагаю військовим. Ми живемо в нових реаліях, кожному треба сприйняти, що ми не повернемось, як раніше, тому потрібно адаптуватися до нових реальностей. Для мене цікавий оцей момент штурму в окоп, як відбувається цей процес", — розповів Любомир.
Інструктують цивільних військовослужбовці, які здобували свій досвід на полі бою. Зокрема, Владислав на позивний "Оладушек". На початку повномасштабного вторгнення боєць обороняв підступи до Києва, далі — Запоріжжя. Херсон. Найбільше набрався бойового досвіду, захищаючи від окупанта Бахмут.
“Ми заїхали на Бахмут де 9 місяців, тримали оборону, там і пройшло бойове хрещення, ми там і по зубах отримали й самі навчились. Людина не буде боятись зброї, в першу чергу. Наприклад в мене перша стрільба була в бою під Києвом. А ми для людей даємо можливість, навіть коли мобілізують, вони вже хоча б щось будуть вміти", — розповів командир роти-розвідки третьої окремої штурмової бригади ЗСУ Владислав "Оладушек".
Бійці навчали новачків стрільби, як штурмувати в окопах, пересуватися в лісовій місцевості, також учасники дізнались про військове спорядження.
"Ми сьогодні, як сторона захисту і штурму в окопах, щоб показати, які ситуації нештатні можуть статись при обороні й захисті, щоб не в теорії це вивчати, а на практиці. Звісно, це не бойова зброя, а страйкбол. Ти розумієш, що воно не справжнє, але ти переносиш себе в окопи й сприймати це не просто, як тренування, а підготовку", — сказав інструктор вишколу "Нікітун".
Вишкіл триває один день, окрім нових знань, учасники роблять, кажуть організатори, велику справу — донатять на РЕБ для українських захисників.