Перейти до основного змісту
У Києві до річниць Помаранчевої революції та Революції гідності запланували низку заходів

У Києві до річниць Помаранчевої революції та Революції гідності запланували низку заходів

У Києві протягом листопада заплановано низку тематичних заходів, зокрема, фотовиставок, дискусій та екскурсій. Вони приурочені 11 річниці Революції Гідності та 20 річниці Помаранчевої революції.

Про це повідомили у Національному музеї Революції Гідності.

"Феномен Майдану, революції — спроможність українців відстоювати свою гідність навіть в найскладніших, найнебезпечніших умовах — і відрізняє нас від росіян. І це докорінна відмінність. Усвідомлення цього і сьогодні дає сили українцям третій рік чинити спротив повномасштабній агресії. Тому переоцінити значення подій, які відбулися і 11 років тому, і 20 років тому, і більше 30 років тому неможливо. Вони є основою нашої ідентичності, нашої пам'яті", — сказав заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак.

Зазначається, що цьогорічне відзначення Дня Гідності та Свободи пройде під гаслом "НАС НЕ ПОДОЛАТИ! 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану".

"Я вважаю, що дуже важливо пам'ятати всіх, хто зробив і робить свій внесок у те, щоб Україна залишалася вільною й демократичною країною. Ми повинні бути вдячними, адже це означає бути разом, а отже — нас не подолати", — сказав учасник Помаранчевої революції, співкоординатор Громадського сектору Євромайдану в Луганську, офіцер ЗСУ Костянтин Рєуцький.

Наразі в місті вже відкрилась виставка в Музеї історії міста Києва "Протест/Архітектура. Барикади і намети: світ і Україна". Там на тлі понад 60 протестів світу за останні 200 років показується специфіка українського протесту, особливості, простір, люди. Як українська територія та культурний фізичний ландшафт допомагав досягати цілі та мети, які Майдан ставив перед його учасниками та політиками. Ця виставка триватиме до 24 листопада. В межах виставки відбуватимуться дискусійні панелі, освітні майданчики.

18 листопада на Майдані Незалежності в Києві відкриється документальна фотовиставка про Помаранчеву революцію.

20-21 листопада в гібридному форматі відбудеться науковий форум "Революція Гідності: на шляху до історії". Основна тема нинішнього форуму — "Еволюція протестних рухів в Україні новітньої доби: імперії, війни, ідентичність". До форуму залучать фахівців з університетів різних країн світу.

21 листопада о 10:00 традиційно відбудеться міжконфесійний молебень біля екуменічного храму Архистратига Михаїла на алеї Героїв Небесної Сотні.

22-23 листопада в Українському Домі покажуть унікальні артефакти помаранчевої революції та проведуть зустрічі з ровесниками Помаранчевої революції.

"В інфоцентрі Музею Майдану з нагоди річниць проходитиме серія дискусій "Еволюція революцій". Музей Майдану також проводитиме в суботні дні листопада низку екскурсій", — сказав генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Також триватиме низка виставкових проєктів як в Києві, так і в різних регіонах України.

Раніше повідомлялося, що Суспільне відтворило хронологію подій Революції гідності на основі архівних матеріалів. Перша жорстока зачистка "беркутівцями" беззбройних протестувальників. Самооборона Майдану, перші намети та барикади. Люди, завдяки яким встояв Майдан. Жителі Криму, які понад добу добирались до Києва, аби відстояти європейське майбутнє; медики, які намагались врятувати мітингувальників під час штурмів; люди, які лежали на сходах ГПУ, щоб влада припинила переслідувати активістів; протестувальники, які спали по кілька годин, аби безперервно охороняти Майдан. Та загиблі, пам'ять яких вшановуємо 20 лютого.

22 листопада 2005 року в країні заснували День свободи. Із 2014 року почали відзначати День гідності та свободи — в річницю початку Євромайдану.

Топ дня

Вибір редакції

На початок