Перейти до основного змісту
Допомагали за гроші ухилитись від мобілізації: працівникам столичного Голосіївського РТЦК обрали запобіжний захід — ДБР

Допомагали за гроші ухилитись від мобілізації: працівникам столичного Голосіївського РТЦК обрали запобіжний захід — ДБР

У Києві службовців Голосіївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також цивільних, яких підозрюють в тому, що вони за гроші допомагали військовозобов'язаним чоловікам ухилятися від мобілізації, взяли під варту. Ще один ймовірний учасник незаконної схеми перебуває під домашнім арештом.

Про це 28 жовтня повідомила радниця із комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян в ефірі телемарафону.

"Троє самих співробітників ТЦК і троє цивільних отримали в суді різний запобіжний захід — від цілодобового домашнього арешту (один із підозрюваних) — до тримання під вартою з альтернативою внесення застави від майже 250 тисяч гривень до 6 мільйонів гривень", — сказала Сапьян.

За її словами, наразі заставу ще ніхто не вніс, усі підозрювані перебувають під вартою.

24 жовтня правоохоронці заявили про викриття та повідомили про підозру трьом службовцям Голосіївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також колишньому голові військово-лікарської комісії і двом цивільним громадянам. Їх звинувачують у допомозі понад тисячі військовозобов'язаним чоловікам ухилятися від мобілізації.

Слідство стверджує, що підозрювані організували схему одержання грошей від чоловіків, які підлягають мобілізації. За 8,5 тис. доларів США вони обіцяли допомогти з постановкою їх на облік у визначеному ТЦК та СП. Також фігуранти обіцяли видати тимчасові посвідчення та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру військовозобов'язаних та резервістів.

Правоохоронці затримали підозрюваних під час одержання другої частини коштів — 4 тис. доларів США. Також вилучили понад 1,2 млн доларів США та 45 тис. євро готівкою, мобільні телефони, чорнові записи, печатки та кліше РТЦК та СП, військові квитки, 11 автомобілів бізнес-класу вартістю понад 100 тис. доларів США кожна.

Залежно від скоєного фігурантам інкриміновано вимагання та одержання неправомірної вигоди, а також несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних мереж (ч.3 ст.368, ч.5 ст.361 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до 15 років ув'язнення.

Топ дня

Вибір редакції

На початок