Правоохоронці Київщини направили до суду матеріали слідства стосовно 43-річного чоловіка. Його звинувачують, у тому, що він привласнював гроші жителів Білоцерківщини.
Про це повідомляє пресслужба Головного управління Національної поліції Київщини.
Зазначається, що підозрюваний розміщував оголошення в Білій Церкві, пропонуючи правову допомогу. Під час зустрічей із клієнтами він укладав фіктивні договори про надання пенсійної юридичної допомоги та отримував передоплату — до 25 тисяч гривень. Після цього він зникав та ігнорував дзвінки.
До поліції звернулося близько десяти ошуканих жителів Білоцерківщини. Під час обшуку житла фігуранта правоохоронці виявили інформацію і про інших потерпілих. Наразі поліцейські довели причетність підозрюваного до понад 70 шахрайських схем.
"Наприкінці липня зловмиснику було повідомлено про підозру. У суді затриманому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", — йдеться у повідомленні.
За ч.2 ст.15Замах на кримінальне правопорушення, ч.2, 3 ст.190Шахрайство Кримінального кодексу України чоловіку загрожує до 5 років позбавлення волі.
У поліції звертаються до громадян, які стали жертвами цього правопорушення — зателефонуйте за номером телефону: 093 126 55 05 або на спецлінію 102.
Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області
Шахраї часто "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.
Також аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.
У Києві викрили трьох псевдоблагодійників, які збирали гроші нібито на допомогу дітям, а витрачали їх на власні потреби.
Також поліція затримала у столиці жінку, яка розповідала, що вона волонтер і може купувати різні товари за суттєвими знижками. Підозрювана ошукала щонайменше 18 громадян на майже 6 млн гривень.
У Києві затримали чоловіка, який ошукав літню жінку. Незнайомець повідомив, що її донька начебто потрапила в лікарню і на її операцію потрібні гроші. Пенсіонерка віддала 100 тисяч гривень.
Ще поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Також у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.
У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.