У Києві правоохоронці викрили та повідомили про підозру трьом службовцям Голосіївського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також колишньому голові військово-лікарської комісії і двом цивільним громадянам. Їх звинувачують у допомозі понад тисячі військовозобов'язаним чоловікам ухилятися від мобілізації.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
Слідство встановило, що підозрювані організували схему одержання грошей від чоловіків, які підлягають мобілізації. За 8,5 тис. доларів США вони обіцяли допомогти з постановкою їх на облік у визначеному ТЦК та СП. Також фігуранти обіцяли видати тимчасові посвідчення та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру військовозобов'язаних та резервістів.
Правоохоронці затримали підозрюваних під час одержання другої частини коштів — 4 тис. доларів США. Наразі проведено комплекс розшуків та понад 40 одночасних обшуків.
"Вилучено більше 1,2 млн доларів США та 45 тис. євро готівкою, мобільні телефони, чорнові записи, печатки та кліше РТКЦ та СП, військові квитки, 11 автомобілів бізнес класу вартістю більше 100 тис. доларів США кожна", — йдеться у повідомленні.
В залежності від скоєного фігурантам інкриміновано вимагання та одержання неправомірної вигоди, а також несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних мереж (ч.3 ст.368, ч.5 ст.361 Кримінального кодексу України). Їм загрожує до 15 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Суспільне намагається отримати коментар у Голосіївського ТЦК.
Що відомо про інші випадки сприяння в уникненні мобілізації
У Києві викрили 32-річного чоловіка, який пропонував фейкове працевлаштування до одного з добровольчих військових формувань України. У такий спосіб він "гарантував" уникнення мобілізації та безперешкодний виїзд за кордон під виглядом службового відрядження. Фігурант представлявся військовим, хоча жодного відношення до Сил оборони не мав.
Печерська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру 38-річному викладачу приватного вищого навчального закладу. Слідство встановило, що фігурант за гроші обіцяв влаштувати чоловіка до одного з підприємств, яке займається гуманітарним розмінуванням. Таким чином він міг уникнути призову.
Київського психіатра правоохоронці підозрюють в оформленні фіктивного лікування "пацієнтів" у стаціонарі. Також за його довідками чоловіки проходили необхідну діагностику та реабілітацію. У подальшому усі дані направлялись для надання висновку МСЕК та отримання групи інвалідності. Вартість послуги становила 6 тис. доларів США з особи.
У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.
Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів. А троє чоловіків організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.