Перейти до основного змісту
Поклав гроші з будівництва метро на Виноградар на депозит: підрядник має повернути до бюджету Києва понад 139 млн грн

Поклав гроші з будівництва метро на Виноградар на депозит: підрядник має повернути до бюджету Києва понад 139 млн грн

У Києві підрядна організація має повернути до бюджету столиці понад 139 млн гривень. Це відсотки із грошей, які були виділені із міського кошторису на будівництво метро на Виноградар.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що комерційна структура отримала гроші з бюджету столиці на будівництво метрополітену від станції "Сирець" до житлового масиву Виноградар. Всупереч законодавству "підприємці" розмістили отримані гроші на депозитних рахунках у банку і таким чином заробили відсотки в сумі понад 139 млн гривень.

У жовтні 2021 року Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду з позовом в інтересах держави в особі Київської міської ради. Юристи вимагали стягнути з підрядника безпідставно отримані гроші на користь територіальної громади столиці в особі Київської міської ради.

"Справа неодноразово розглядалась судами різних інстанцій. Зрештою Північний апеляційний господарський суд 21 жовтня 2024 року погодився з позицією прокурора, відмовив в задоволенні апеляційної скарги товариству та залишив рішення Господарського суду міста без змін", — йдеться у повідомленні.

Таким чином позов прокурора повністю задоволено і підрядна організація має повернути до бюджету столиці понад 139 млн гривень, підсумували у прокуратурі.

Що відомо про будівництво метро на Виноградар

У лютому 2020 року СБУ викрила механізм заволодіння бюджетними коштами, виділеними на будівництво метрополітену на житловий масив Виноградар у Києві. У листопаді 2021 року прокуратура повідомила, що хоче стягнути з підрядника 183 млн грн. Мовляв, компанія використовувала гроші не за призначенням, поклавши на депозит 1,5 млрд грн.

У січні 2020 року в ПАТ "Київметробуд" заявили, що термін завершення будівництва станцій метро "Мостицька" та "Проспект Правди" відкладається на кілька місяців, можливо, навіть на рік. Після цього мер Києва Віталій Кличко заспокоїв, що будівництво метро на Виноградар іде за графіком.

Згодом стало відомо, що Печерський райсуд Києва арештував банківські рахунки "Київметробуду" в рамках кримінального провадження для запобігання шахрайському заволодінню бюджетними коштами.

У листопаді 2022 року Господарський суд Києва ухвалив рішення про стягнення з АТ "Київметробуд" 139 090 410,96 гривень на користь територіальної громади міста за невиконання умов договору. Генпідрядник подав апеляцію, проте програв і її.

Вартість будівництва двох станцій – близько 6 млрд грн, з них місто уже виділило 4 млрд грн. Планується, що дві нові станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів.

Наразі на об'єкті будівництва метро на Виноградар побудовано правий перегінний тунель протяжністю майже 1 250 метрів від станції "Мостицька" до станції "Сирець". Крім того, завершене будівництво основних конструкцій перегінного вентиляційного вузла. Також частково влаштовані огороджувальні конструкції методом "стіна в ґрунті", монолітне та залізобетонне кріплення котловану металоконструкціями — з розробкою та вивезенням ґрунту. Споруджені основні конструкції суміщеної тягової підстанції, частково збудовані двоярусні тунелі.

Будівництво метро на Виноградар має розпочатися у жовтні. При належному фінансуванні проєкт реалізують за 30 місяців, повідомляв у серпні директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор.

Топ дня

Вибір редакції

На початок