Перейти до основного змісту
У Києві хочуть перейменувати вулицю Герцена на честь загиблого "азовця" Василя Копаня: петицію підтримав Кличко

У Києві хочуть перейменувати вулицю Герцена на честь загиблого "азовця" Василя Копаня: петицію підтримав Кличко

У Києві хочуть перейменувати вулицю Герцена на честь загиблого "азовця" Василя Копаня
У Києві хочуть перейменувати вулицю Герцена на честь загиблого "азовця" Василя Копаня. Київська міська рада

Столична влада підтримала петицію киян про перейменування у Шевченківському районі вулиці Герцена на честь командира загону розвідки 12-ої бригади спецпризначення "Азов", підполковника Василя Копаня.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

Петиція про перейменування вулиці Герцена, зареєстрована 20 вересня 2024 року, зібрала 6796 підписів.

"У Шевченківському районі м. Києва одна з вулиць названа ім'ям російського політичного діяча Олександра Герцена. Попри те, що Герцен послідовно виступав за незалежність України, вважаю, що сьогодні є необхідність вшанування пам'яті воїнів, які віддали за Україну свої життя — зокрема вулиці українських міст мають носити їхні імена", — йдеться у тексті петиції.

Василь Копань, на честь якого запропонували перейменувати вулицю підписанти петиції, народився у Маріуполі 13 листопада 1995 року. Він долучився до війська добровольцем ще у 2014 році. Тоді Василю було 18 років. Пройшов шлях від солдата до підполковника, від рядового піхотинця до командира підрозділу. Брав участь у Широкинській наступальній операції, у 2019 році 8 місяців тримав оборону в районі Світлодарської дуги.

Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році у складі групи спецпризначення полку "Азов" брав участь в обороні Маріуполя, виконуючи надскладні операції. Після гибелі попереднього командира під час оборони міста, узяв на себе командування групою спецпризначення "Азову". Воював на різних напрямках фронту. Загинув 8-го вересня 2024 року, виконуючи бойове завдання.

Указами Президента України нагороджений орденом "За мужність" III ст. та орденом Богдана Хмельницького III ст. Наказом Головнокомандувача ЗСУ нагороджений нагрудним знаком "Срібний хрест".

Міський голова у своїй відповіді на петицію зазначив, що у списку Українського інституту національної пам'яті назви об'єктів на честь Герцена не підпадають під дію закону про деколонізацію. Водночас зазначив, міська влада підтримує ідею вшанування пам'яті Василя Копаня. Щоб це питання розглянули, автор петиції має надати додаткові документи та письмову згоду родичів загиблого військового.

Що відомо про дерусифікацію і декомунізацію топонімів у Києві

Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.

У Києві створили мапу, де можна подивитись нові назви дерусифікованих вулиць та їхню історію. Близько 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими, ще стільки ж з назвами місцевості. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.

На початку 2024 року в Києві з'явився сквер імені ізраїльської прем'єрки Голди Меїр і вулиця Кікабідзе. Ще кілька вулиць отримали нові назви. Зокрема, проспект Повітрофлотський став проспектом Повітряних Сил.

Топ дня

Вибір редакції

На початок