Перейти до основного змісту
День боротьби з раком молочної залози: у Києві 15–21 жовтня можна пройти профілактичні обстеження

День боротьби з раком молочної залози: у Києві 15–21 жовтня можна пройти профілактичні обстеження

Обстеження на рак грудей
Обстеження на рак грудей. УНІАН

До Дня боротьби з раком молочної залози в українських містах, зокрема, у Києві пройде профілактичний тижневик. Його мета — підвищити рівень обізнаності жінок щодо ризиків захворюваності на рак грудей. З 15 до 21 жовтня жінок закликають пройти профілактичні обстеження.

Про це йдеться на офіційному порталі Києва.

Як розповіла директорка департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург, за статистикою перше місце серед онкозахворювань жінок посідає саме рак молочної залози.

"За перше півріччя цього року його виявили у понад 600 киянок, у 20% із них — занедбану стадію. Загалом у 2024 році захворюваність на рак молочної залози в Києві зросла майже на 13%, порівняно з 2020-м", — зазначила посадовиця.

За її словами, як показує досвід, люди активніше піклуються про себе під час профілактичних акцій — тижневиків і днів здоров'я.

"Сучасні обстеження, які можна безплатно зробити в комунальних медичних закладах, допоможуть діагностувати рак на початкових стадіях. А це дає досить великі шанси на повне одужання. Зверніться до свого сімейного лікаря/лікарки або гінеколога/гінекологині, і вони підкажуть, які саме обстеження (залежно від віку, сімейного анамнезу тощо) треба пройти саме вам", — закликала Валентина Гінзбург.

Вона також додала, що на сторінці Департаменту охорони здоров’я у Facebook за посиланням https://www.facebook.com/share/p/ivYb3bBkz7d9Yq9h/ можна знайти підказку, як часто необхідно обстежувати молочні залози за загальними рекомендаціями фахівців.

День боротьби з раком молочної залози: у Києві 15–21 жовтня можна пройти профілактичні обстеження
Рекомендації щодо профілактичних обстежень у мамолога. КМДА

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, щороку понад пів мільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Проте хворіють на рак грудей і чоловіки.

У 2020 році в Україні зареєстровано 12 824 випадків раку молочної залози (12 736 жінки та 88 чоловіків), а 4 998 людей померли внаслідок цієї недуги (4 960 жінок і 38 чоловіків) — без урахування даних Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь. Тобто на кожні 10 нових випадків захворювання в Україні реєструють 3 смерті від нього.

Суспільне розповідає, на які фактори потрібно звернути увагу, які перші ознаки та як захиститись від раку грудей.

Топ дня

Вибір редакції

На початок