Майже половина дзвінків на телефон довіри у Києві стосувалася домашнього насильства — Хонда

Майже половина дзвінків на телефон довіри у Києві стосувалася домашнього насильства — Хонда

У вересні понад 40% дзвінків на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству стосувалися домашнього насильства. Загалом протягом місяця надійшло понад 1400 звернень.

Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.

Зазначається, що понад 600 людей потребували допомоги та консультацій стосовно домашнього насильства. Серед них у притулках для постраждалих перебували 14 людей, із них 8 дітей. В кімнатах кризового реагування — 32 людини, з них 15 жінок, 1 чоловік та 16 дітей.

Мобільні бригади за вересень надали 459 консультацій щодо домашнього насильства. У порівнянні з попереднім місяцем, виросли показники психологічного та економічного насильства на 4%, а показник фізичного насильства знизився на 3%.

"Ми прагнемо підвищувати обізнаність серед молоді про те, що будь-яке насильство — це порушення прав людини, і його не можна толерувати в жодному разі. Саме тому ми впроваджуємо нові програми профілактики домашнього насильства в столичних школах і гімназіях", — зазначила Хонда.

Вона нагадала, що міська служба телефону довіри працює конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами: 15-00 (зі стаціонарного) та (044) 272-15-00 (із мобільного). Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А. Звернутися для консультацій юристів і психологів також можна в соціальних мережах Центру.

Раніше повідомлялося, що протягом липня на телефон довіри надійшло майже 1400 звернень. Понад 80% викликів мобільних бригад соціально-психологічної допомоги стосувалися домашнього насильства. Фахівці надали 456 консультацій.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

У місті працюють п'ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

Також у столиці функціонує Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

Усі, хто цього потребує, можуть відвідати Кризовий центр "Соціотерапія". Там допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною.

Ще у місті минулого року відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надають психологічну підтримку, зокрема, демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність столиці.

Протягом 2023 року на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству звернулися майже 5 тисяч громадян. Люди потребували допомоги та консультацій щодо домашнього насильства.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров'я України разом з ВООЗ розробив новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Наразі майже 1500 столичних лікарів первинної ланки пройшли навчання за спеціалізованою програмою ВООЗ. Медики готові консультувати пацієнтів щодо ментального здоров'я.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

На початок