У Києві пропонують запровадити проєкт "Помічник особи з психічним порушеннями" для підвищення якості життя цієї категорії людей та їхніх близьких, а також забезпечення доступності соціальних та медичних послуг.
Про це йшлося під час пресконференції у Медіацентрі Україна.
Ініціює впровадження проєкту громадська організація "Психабіліті". Фахівці ГО провели опитування серед людей з психічними порушеннями щодо того, чи задоволені вони соціальними і медичними послугами у Києві. 81 відсоток від усіх респондентів наголосили на вкрай низькій якості необхідних їм послуг, повідомив лікар-психіатр Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, член правління ГО "Психабіліті" Костянтин Зеленов.
"Особливість психічних розладів полягає у тому, що особа втрачає набуті раніше навички самостійного життя, у тому числі і соціального. На практиці це проявляється в тому, що особа з такими порушеннями не може, або їй дуже важко дійти до цих соціально-медичних послуг, навіть якщо вони є. Таким людям важко піти до лікаря, важко з'явитися в якісь реабілітаційні заклади. Саме тому потрібен цей індивідуальний помічник", — наголосив Костянтин Зеленов.
За його словами, в багатьох розвинутих країнах світу практика індивідуального помічника для людей з психічними розладами працює вже десятиліттями. Такий помічник — це фахівець, який може надати комплексну індивідуальну підтримку людині з психічними порушеннями у різних сферах життя.
"Ми бачимо, що кількість звернень за психіатричною допомогою росте. І внаслідок бойових дій, які тривають, і цивільні особи страждають, страждає їх психічне здоров'я, і військові страждають. І кількість звернень буде рости, кількість психічних порушень буде рости. І якщо цю послугу не ввести, то нас чекає катастрофа ще й у цій сфері нашого життя", — сказав лікар.
Щоб швидше впровадити послугу "Помічник особи з психічним порушенням" представники "Психабіліті" пропонують залучити Департамент соціальної політики КМДА, низку громадських організацій, які допоможуть розробити фахові стандарти.