Перше інклюзивне містечко для ветеранів ЗСУ на Київщині: скільки військових отримали ключі від нових осель

Перше інклюзивне містечко для ветеранів ЗСУ на Київщині: скільки військових отримали ключі від нових осель

Перше інклюзивне містечко для ветеранів ЗСУ на Київщині
На Київщині 45 ветеранів ЗСУ отримали будинки в інклюзивному військовому містечку. Telegram/Руслан Кравченко

На Київщині звели перше інклюзивне містечко для ветеранів ЗСУ. Сьогодні, 25 серпня, 45 військовим, які під час бойових дій отримали суттєві фізичні ушкодження, вручили ключі від нових будинків.

Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За словами посадовця, комплекс для ветеранів звели за кошти благодійників.

"Реалізувати цей унікальний проєкт фінансово допомогли благодійний фонд Андрія Засухи та ФК "Колос Ковалівка". Реалізували все за 9 місяців. Жодної копійки обласного чи держбюджету не залучали", — сказав Руслан Кравченко.

У комплексі 59 будинків. Житло та землю передадуть у власність захисникам та їхнім родинам.

"Благодійники зроблять ремонт, встановлять кухонні меблі та облаштують санвузли. Все з урахуванням потреб ветеранів", — зазначив очільник КОВА.

Тротуари та проїзди облаштовані, щоб мешканці легко пересувалися містечком. Є зони відпочинку та барбекю, спортивні та дитмайданчики, поштомат, добудовують укриття. Зведуть амбулаторію та магазин.

Раніше посадовці Київщини пообіцяли створити онлайн-карту безбар'єрності області. Інтерактивна мапа міститиме інформацію про безбар'єрні маршрути, а також рейтинг будівель за ступенем безбар'єрності. Йдеться про різноманітні об'єкти області, зокрема, органи соцзахисту, лікарні, школи, банки, вокзали.

Що відомо про заходи підтримки ветеранів у Києві та області

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи. Також у Києві допомагатимуть ветеранам розвивати власний бізнес.

У Бучі на Київщині запрацював обласний центр допомоги військовим. Тут, зокрема, можна отримати консультації щодо прав, пільг та механізмів їх реалізації. Також в області комплексно супроводжуватимуть поранених військових та їхні родини під час лікування.

Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни. Заплановані навчання фахівців, які надаватимуть допомогу військовим та спеціалістам, котрі працюють із постраждалими цивільними. Ще передбачені заходи для соціалізації ветеранів.

У Києві презентували новий цифровий сервіс "Портал Захисників та Захисниць". Там представлені понад 40 різноманітних послуг. Серед них, зокрема, соціальні, медичні, освітні тощо. Перші 10 послуг вже можна оформити онлайн. Надалі ці переліки доповнюватимуться.

На початок