У Василькові на Київщині триває відбудова двох багатоповерхівок, пошкоджених внаслідок російської агресії. Начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко перевірив процес відновлення.
Про це повідомляє пресслужба КОВА.
Зазначається, що це багатоквартирні будинки, які відновлюють за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Перший об'єкт — просп. Київський шлях, 52 (колишня вул. Декабристів). Десятиповерховий будинок на 120 квартир, де мешкали понад 200 людей.
Його відновлення стартувало восени 2023 року. Наразі роботи виконані на 80%. Утеплили горища та стіни, замінили вікна в трьох під'їздах, пошпаклювали перший під'їзд. Роботи тривають — утеплюють лоджії, цоколь, шпаклюють ще 2 під'їзди.
"Поспілкувався з мешканцями будинку. Вони мали певні зауваження щодо вікон на горищах. Доручив оперативно зібрати всі скарги та постійно комунікувати з людьми. Всі роботи ведуться згідно з розробленою проєктно-кошторисною документацією. Якщо у підрядника є відхилення від проєкту — акти не закриваються, гроші не сплачуються, поки всі недоліки не будуть виправлені", — сказав Кравченко.
Другий об'єкт — просп. Київський шлях, 46. Тут капітально ремонтують п'ятиповерхівку на 60 квартир, де до війни мешкали 120 людей. Відновлення розпочали восени 2023 року.
Наразі роботи також виконані на 80%: підсилили стіни, замінили перегородки, відремонтували балкони. Ще замінили вікна та двері, завершили оздоблення двох під'їздів, утеплили горище, відремонтували покрівлю. Завершується утеплення фасаду, цоколя, оздоблення ще двох під'їздів та ремонт у низці квартир.
"Обидва будинки планується ввести в експлуатацію вже восени цього року", — поінформував Кравченко.
Що відомо про відновлення Київщини
Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.
У травні 2023 року стартувало комплексне відновлення пошкоджених війною приватних будинків в Ірпені біля ЖК "Ірпінські Липки". Зокрема, це будинки на перетині вулиці Багірова та Гостомельського шосе. Станом на 1 лютого цього року капітально відремонтували 31 приватний будинок. Станом на липень тут зводять повністю нові будинки за 42 адресами, їхня площа — від 70 до 180 м². Роботи виконані на 67%.
Станом на середину квітня цього року Київщина відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Станом на середину серпня — понад 19,8 тис.
До кінця 2024 року в Ірпені почнеться будівництво нової багатоповерхівки по вул. Гостомельське шосе, 12-14-16 — замість демонтованої. Саме ця будівля прийняла на себе перші російські авіаудари по Ірпеню на початку повномасштабного вторгнення.
У Бучанському районі відновлюють 140 багатоквартирних будинків в межах програми "ВідновиДІМ". Зокрема, капітально ремонтують 123 будинки в Ірпені, в Бучі — 8, в Макарові — 2, в Гостомелі — 6, а також один будинок у Софіївській Борщагівці.
З початку роботи урядової програми єВідновлення і станом на кінець липня на Київщині жителі подали понад 22,7 тис. заявок на отримання компенсації. В межах всіх трьох етапів програми прийняті позитивні рішення на суму майже 9 млрд гривень.
Що відомо про моніторинг порушень під час відновлення Київщини
В регіоні створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року. Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.
Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.
Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області. Загальна сума ризикових закупівель в регіоні складає понад 105 млн гривень. Для того, щоб завадити неефективному використанню бюджетних коштів, організаторам торгів направлені рекомендації — звернути увагу на можливі зловживання.
Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час повномасштабного вторгнення на територію регіону.
Голова КОВА поінформував, що за фактами зловживань під час відновлення зруйнованого внаслідок агресії РФ розслідувалися 43 провадження. З них до суду направлено 10 кримінальних проваджень на загальну суму збитків понад 1,188 млн грн. Понад 437 тис. грн відшкодовані добровільно.