Подільська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру керівнику субпідрядної організації. Його звинувачують у привласненні бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час будівництва Подільського мостового переходу через річку Дніпро.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.
Слідство встановило, що генпідрядник будівництва Подільського мосту у 2020 році вніс неправдиві дані про обсяги та вартість підводних робіт, які виконувало субпідрядне підприємство.
"Йдеться про роботи з очищення металоконструкцій від обростання на глибині 12-20 метрів із залученням водолазної станції. За ці роботи субпідрядній організації перерахували понад 6 млн гривень", — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці зауважили, що за висновками судової будівельно-технічної та економічної експертизи, роботи фактично не проводилися. За привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України) підозрюваному загрожує до дванадцяти років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Звинувачення стосовно генпідрядника за цими фактами вже скеровано до суду. Слідство щодо інших випадків заволодіння бюджетними коштами та противоправної їх розтрати під час будівництва Подільського мосту триває.
Також раніше повідомлялося, що столичні прокурори вручили підозру генпідряднику будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу стосовно забруднення земель Труханового острова відходами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля.
Що відомо про розкрадання коштів під час будівництва Подільського мосту в Києві
У червні 2023 року правоохоронці повідомили, що перевірки будівництва Подільського мосту в Києві виявили фінансові зловживання на суму понад 100 млн грн. Керівник комунального підприємства отримав нову підозру — за розтрату бюджетних коштів. Раніше його звинувачували лише у службовій недбалості.
За кілька днів потому у столичній прокуратурі поінформували, що у справі про розкрадання понад 100 млн грн на будівництві Подільського мосту з'явилося ще троє нових підозрюваних.
Крім того, у травні 2023 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо керівника генпідрядної організації за фактом розтрати понад 36 млн грн через завищення вартості робіт. Також до суду скерували обвинувальні акти стосовно ще двох субпідрядників, повідомили у прокуратурі.
У липні Подільська окружна прокуратура Києва повідомила, що скерувала до суду обвинувальний щодо директора столичного комунального підприємства "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд". Його обвинувачують у службовій недбалості під час будівництва Подільського мосту.
У вересні 2023 року правоохоронці повідомили, що встановили збитки на 6,5 млн грн під час закупівлі піску для будівництва столичного Подільського мосту.
Торік у грудні столична прокуратура повідомила про підозру виконувачу обов'язків директора комунального підприємства "Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва". За даними слідства, він на 24 мільйони гривень завищив витрати на оренду техніки під час будівництва Подільського мосту.
Що відомо про будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві
Подільський мостовий перехід – двоярусна споруда, що складається з трьох мостів та естакад, які їх з'єднують. На верхньому ярусі мають розмістити 6 смуг автомобільного руху, а на нижньому — готова естакада для метро на Троєщину з трьома станціями.
Об'єкт будуть 30 років. У 1993 році Кабмін схвалив документацію щодо будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Запланована довжина мосту була 7,04 км. Побудувати його збиралися до 2002 року.
Підготовчі роботи почали в 1996 році. Через рік будівництво призупинили у зв’язку з браком фінансування. У 2011 році вдалося здати в експлуатацію першу чергу моста, а також відкрити рух по Гаванському мосту і естакаду на вулиці Набережно-Хрещатицька. У 2016 році КМДА перезатвердила проєкт будівництва.
У січні 2019 року київський міський голова Віталій Кличко заявив, що за умов належного фінансування потрібно приблизно 1,5-2 роки, щоб запустити автосполучення через Подільсько-Воскресенський міст. У жовтні 2022 року Київрада виділила на добудову Подільсько-Воскресенського мосту додаткові 183 мільйони гривень з місцевого бюджету.
У жовтні 2023 року компанія, яка виконує будівельні роботи, прогнозувала завершення першої черги будівництва Подільсько-Воскресенського мостового переходу на початку листопада того ж року.
Торік частково відкрили Подільсько-Воскресенський мостовий перехід. Він доступний для руху спецтранспорту, автомобілів екстрених служб та автобусного маршруту №111 за напрямком ст.м. "Площа Українських героїв" — ст.м. "Лівобережна".
У квітні на об'єкті почали встановлювати конструкції тунелів між станціями "Затока Десенка" та "Райдужна" на території Русанівських садів.