Зберегти від забудови київські пагорби: петиція набрала необхідні 25 тисяч підписів містян для розгляду президентом

Зберегти від забудови київські пагорби: петиція набрала необхідні 25 тисяч підписів містян для розгляду президентом

Територія між пагорбами Щекавиця та Юрковиця на Подолі
Територія між пагорбами Щекавиця та Юрковиця на Подолі. Київська міська рада

Петиція про збереження від забудови пагорбів Юрковиця та Щекавиця на Подолі набрала понад 25 тисяч підписів. На цій території пропонується створити національний парк "Київські пагорби".

Текст електронної петиції розміщений на сайті представництва президента України.

Петиція про збереження київських пагорбів зареєстрована 12 липня 2024 року. Автором ініціативи є Сергій Литвяк — військовослужбовець ЗСУ, 30 ОМБр імені князя Костянтина Острозького.

У своєму зверненні до президента, Сергій Литвяк нагадав, що раніше також реєстрував схожу петицію на сайті Київради.

Як ми повідомляли, тоді він пропонував створити рекреаційний парк "Юрковиця" в історичному центрі Києва між пагорбами Щекавиця та Юрковиця. Там є зона зеленого оазису зі ставками площею 20 га.

Як зазначив Литвяк, петиція до столичної влади також набрала достатню кількість голосів. Однак Київська міська військова адміністрація її не підтримала, оскільки забудовник "Керамблоки-Інвест" отримав дозвіл на освоєння єдиної зеленої зони Подолу.

Тож автор петиції закликає "розробити законодавчий механізм стабілізації руху забудовників в Україні". А для збереження, відтворення та ефективного використання території київських пагорбів, з яких почалась українська державність, розпочати процес створення на цій території національного парку.

"Це понад 70 гектарів зелені в центрі міста, зі своєю особливою міською флорою та фауною. Ці гори нерозривно пов'язані з історією Києва. Легенда про заснування міста каже, що саме з цих гір веде свою історію сучасний Київ", — йдеться у тексті петиції.

Як раніше ми повідомляли, міський голова Києва Віталій Кличко не підтримав петицію, в якій пропонувалося заборонити закриття міських річок в колектори, зокрема річки Либідь. Ініціатива була зареєстрована 7 червня і за два дні набрала необхідну кількість голосів для подальшого розгляду столичними посадовцями.

На початок