У "Охматдиті" за консультацію інженера та технічний нагляд за ремонтом планують сплатити 14 млн грн. Що кажуть у МОЗі

У "Охматдиті" за консультацію інженера та технічний нагляд за ремонтом планують сплатити 14 млн грн. Що кажуть у МОЗі

Доповнено
Відбудова "Охматдиту"
Наслідки удару по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві 8 липня 2024 року. REUTERS/Gleb Garanich

Дитяча лікарня "Охматдит", яка була поруйнована ракетним ударом РФ 8 липня, оголосила два тендери: на інженерно-консультаційні послуги та технічний нагляд за виконанням ремонту фасаду та внутрішнього опорядження будівлі. На ці послуги планують витратити 14 мільйонів гривень.

Ця інформація розміщена на платформі електронної системи публічних закупівель "Прозорро".

Інженерно-консультаційні послуги за виконанням будівельних робіт на об'єкті замовили на 9, 35 мільйонів гривень. Договір планують укласти з ТОВ "Васеньов Інжиніринг". Технічний нагляд за відбудовою пошкодженого корпусу "Охматдиту" коштуватиме 5, 22 мільйони гривень. Цим опікуватиметься компанія ТОВ "Ік-Проект".

Як пишуть журналісти видання "Наші гроші", столична компанія "Васеньов Інжиніринг", яка надаватиме інженерно-консультаційні послуги, зареєстрована торік у квітні у житловому будинку та належить Олегу Васеньову. Раніше 2023 року ця фірма натендерила 4,40 млн грн, найбільше у нинішнього замовника.

Журналісти з'ясували, що Олег Васеньов — це той самий експерт, якому "Охматдит" відразу замовив технічне обстеження поруйнованого корпусу. Також Васеньов склав дефектний акт з обсягами необхідних робіт, у якому відразу були вказані завищені обсяги для конкурсу благодійного фонду "Охматдиту".. У конкурсі вимагалось замінити всю фасадну облицьовку, хоча уламки ракети зруйнували не всі декоративні плити ззовні, йдеться у матеріалі "Наші гроші".

Крім того, фірма "Ріола-модуль", яка будувала цей корпус, зауважила, що після удару РФ вже встигла своїм коштом відремонтувати операційні, тому на них не треба було закладати ремонтні обсяги будівельних матеріалів.

Столичної фірмою "Ік-Проект", яка здійснюватиме технічний нагляд за відбудовою "Охматдиту", керують Ольга Крижня та Людмила Пархоменко, а належить вона Юлії Крат з Харкова. З 2016 року фірма натендерила 43,36 млн грн, найбільше в департаменті інфраструктури Херсонської ОДА.

Журналісти зауважили, що на обох тендерах замовлення забрали без конкуренції.

Після суспільного розголосу, у Міністерстві охорони здоров'я опублікували заяву, де запевняють, що ці "супутні" тендери вже недійсні й будуть оголошені нові, оскільки тендер на ремонт будівлі лікарні проводять заново.

"У звʼязку з прийняттям рішення про проведення нового тендеру на поточний ремонт та внутрішнє опорядження будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу Охматдиту, скасовуються і супутні тендери, які були оголошені НДСЛ Охматдит", — йдеться у повідомленні.

У коментарі Суспільному Олег Васеньов підтвердив, що угоди щодо надання інженерно-консультаційних послуг за виконанням будівельних робіт у "Охматдиті" не були підписані.

Також він запевнив, що визначена у тендері вартість послуг у розмірі 9, 35 мільйонів гривень була орієнтовною, оскільки проєкт виконання робіт ще не напрацьований.

"Це вартість орієнтовна. Вона не може бути коректною і по ній не може бути укладена угода — без проєктування, без робіт, без проходження експертизи, без визначення фактичного руйнування будівельних конструкцій. Тому що всередині можуть бути пошкодження, які не помітні", — зазначив керівник столичної компанії "Васеньов Інжиніринг".

Що відомо про відбудову корпусу "Охматдиту"

Благодійний фонд "Охматдит — Здорове дитинство" 19 липня 2024 року оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні, яка постраждала від російської ракетної атаки.

Термін прийому заявок сплив 25 липня. Повідомлялося, що участь у конкурсі взяли 14 будівельних компаній України. В "Охматдиті" зауважили, що проведений відбір не був тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а був приватним конкурсом задля організації відкритого використання коштів, які пожертвували громадяни.

25 липня відбулося засідання Робочої групи НДСЛ "Охматдит" разом із представниками благодійного фонду щодо оцінки пропозицій, поданих учасниками конкурсу. За результатами оцінювання та після консультацій із юристами був обраний остаточний переможець — ТОВ "Буд-Технолоджі". Вартість пропозиції без ПДВ — понад 307 млн грн.

Тим часом журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти будівельних компаній, які брали участь у тендері на відбудову корпусу "Охматдиту", пропонували виконати роботи за значно нижчу суму: від 42 до 286 млн грн. Розслідувачі також висловили сумніви в тому, що переможець тендера має відповідну техніку для проведення ремонтних робіт.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що договір на відбудову корпусу НДСЛ "Охматдит" із переможцем тендера — ТОВ "Буд-Технолоджі" — ще не підписаний. Він сказав, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендера. Згодом міністр заявив, що на відбудову дитячої лікарні "Охматдит" проведуть новий тендер. Також гроші, які зібрали на потреби дитячої лікарні, перерахують на її казначейський рахунок.

Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні були поранені.

Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.

10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.

Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії. Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.

Після атаки 8 липня в "Охматдиті" не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко.

Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.

У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову "Охматдиту". Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — вдалося зібрати менше ніж за 3 години.

Два корпуси дитячої лікарні "Охматдит", які поруйновані російським ракетним ударом 8 липня 2024 року, не підлягають відновленню. На будівництво нового корпусу спрямують, зокрема, і благодійні кошти.

Міжнародні партнери, меценати та організації продовжують перераховувати кошти на допомогу дитячій лікарні. Деяких тяжкохворих пацієнтів "Охматдиту" перевезли на лікування в інші країни. Зокрема, вісім дітей прийняла на лікування Німеччина.

На початок