Як діятимуть графіки обмеження електроенергії: ситуація із відключенням світла у Києві та області

Як діятимуть графіки обмеження електроенергії: ситуація із відключенням світла у Києві та області

Завтра, 30 липня, у Києві та області відключення електроенергії не прогнозуються.

Про це у Telegram повідомили у НЕК "Укренерго".

Зазначається, що при зміні ситуації в енергосистемі — про застосування заходів обмеження споживання буде повідомлено додатково.

"Сьогодні з 20:00 до 22:00 діятиме одна черга відключень. Причина — зниження споживання через похолодання та повернення в роботу двох блоків АЕС", — йдеться у повідомленні.

Переглянути графік відключень світла для Київської області та Києва можна на сайті ДТЕК.

Що відомо про відключення світла з травня 2024 року

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

Обмеження електроенергії в Україні діятимуть щонайменше ще два роки, а для того, щоб повністю відновити енергосистему потрібно не менше п'яти. Такий прогноз навів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

В Україні із 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.

Із 27 липня у Києві графіки відключення електроенергії зсунули на одну годину вперед для рівномірного навантаження на енергосистему. Тобто, якщо відключення у групі було о 09:00, тепер воно почнеться о 10:00. Наразі відключення світла у столиці та області відрізнятимуться на годину. Таке рішення ухвалили, щоб зменшити навантаження на енергосистему.

На початок