"Оленівка — місце воєнного злочину Росії": у Києві в Музеї війни відбудеться захід, присвячений роковинам теракту

"Оленівка — місце воєнного злочину Росії": у Києві в Музеї війни відбудеться захід, присвячений роковинам теракту

У Києві в Музеї війни відбудеться захід, присвячений роковинам теракту в Оленівці
Колонія в Оленівці, Донецька область. 29 липня 2022 року. АР

29 липня у Києві в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбудеться масштабний захід, присвячений роковинам трагічних подій в Оленівці Донецької області. 29 липня 2022 року у бараку виправної колонії в Оленівці стався вибух. Загинули 53 військовополонені бійці полку "Азов" та понад 130 поранені.

Про це інформує Міністерство культури та інформаційної політики України.

"Подія покликана вшанувати пам'ять вбитих українських військовополонених, зокрема військових полку "Азов", та привернути міжнародну увагу до встановлення справедливості в покаранні винних, зосередити зусилля всієї демократичної світової спільноти для визволення поранених військовополонених-захисників Азовсталі, які перебували в Оленівському концентраційному таборі", — йдеться у повідомленні.

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 27 — Національний музей історії України у Другій світовій війні, Головний корпус (кінозал). Вхід вільний.

Що відомо про теракт в Оленівці

Під час вибуху в ніч проти 29 липня 2022 року, який пролунав на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених.

За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранень зазнали 130 людей. Серед утримуваних були зокрема захисники Азовсталі.

В українській розвідці вважають, що російські окупанти не мали наміру обмінювати полонених в Оленівці та умисно стратили їх, щоб приховати тортури та умови утримування. Генштаб ЗСУ повідомляв, що підрив колонії в Оленівці вчинили найманці ПВК "Вагнера" без узгодження з військовим керівництвом РФ.

3 серпня 2022 року генсекретар ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що Організація запускає місію для встановлення фактів трагедії в Оленівській колонії.

28 вересня Уповноважений з прав людини ВР Дмитро Лубінець повідомив, що створена генсеком ООН місія, яка мала розслідувати теракт в Оленівці, так і не прибула в Україну.

11 жовтня на підконтрольну Україні територію повернули тіла 62 українських військових. Серед них — загиблі в Оленівці.

Станом на 10 грудня 2022 року РФ утримувала в Оленівській колонії 150 українців.

Відділ воєнних розслідувань видання Kyiv Independent пів року працював над тим, щоби визначити українських громадян-колаборантів та росіян, які причетні до скоєних в Оленівці злочинів. Журналісти назвали низку імен.

На початок