Від початку 2024 року 789 сільськогосподарських товаровиробників Київської області одержали понад 14,5 млрд грн банківських кредитів на розвиток господарств.
Про це повідомляє пресслужба управління агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації.
Зазначається, що зокрема, за державною програмою "Доступні кредити 5-7-9" 477 агропідприємств отримали майже 3 млрд грн кредитних коштів. У межах цієї програми можна отримати кредит під 5–9 % річних, залежно від категорії позики та суб'єкта підприємництва. Аграрії можуть отримати до 90 млн грн.
"Програма постійно актуалізується, враховуючи умови сьогодення та виклики, які стоять перед агровиробниками. Такі зміни забезпечують доступність кредитування для ще ширшого кола суб'єктів підприємництва", — йдеться у повідомленні.
У КОДА зауважили, що отримані кошти власники можуть використати для купівлі обладнання, підтримки діяльності своїх підприємств, покращення умов праці, тим самим зберегти чи навіть збільшити кількість робочих місць.
Для того, щоб взяти участь у програмі, аграріям необхідно звернутися в банк, який є партнером програми, та подати заявку на кредит та перелік потрібних документів. Проаналізувавши дані, банк надасть відповідь щодо можливості кредитування та суми майбутньої позики.
Що відомо про програму "Доступні кредити 5-7-9"
Програма пільгових кредитів "Доступні кредити 5-7-9" в Україні почала діяти на початку 2020 року. Сенс її у тому, що держава компенсує частину ринкової ставки кредиту, а підприємець платить лише 5, 7 або 9 відсотків річних.
У березні 2022 року Кабмін зняв усі обмеження щодо програми кредитування "5-7-9". Прем'єр Денис Шмигаль тоді заявив, що будь-який український бізнес, якому потрібна підтримка, зможе отримати кредит за пільговими умовами. 14 березня 2023 року уряд ухвалив зміни для оптимізації держпрограм "Доступні кредити 5-7-9%" та "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%" в умовах воєнного стану.
Пільгове фінансування агровиробників за програмою "Доступні кредити 5-7-9" протягом 2024-2025 років реалізується завдяки підтримці Світового банку в рамках "Екстреного проєкту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)". Програма спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.