На Подолі відкрили вуличну виставку "Мововбивство — складова рашизму"

На Подолі відкрили вуличну виставку "Мововбивство — складова рашизму"

виставка "Мововбивство — складова рашизму"
У Києві відкрили вуличну виставку "Мововбивство — складова рашизму". МКІП

У київському сквері біля метро "Контрактова площа" відкрили вуличну виставку "Мововбивство — складова рашизму".

Про це повідомляє МКІП.

У Мінкульті зазначили, що понад 300 років Росія знищувала українські книги, забороняла українську мову в освіті, мистецтві та подавала українську культуру як щось меншовартісне.

"Якщо ми подивимося на злочини, які вчиняють росіяни під час повномасштабної війни, це насильницька паспортизація, знищення об'єктів культури, підручників та книжок українською мовою, переслідування за використання української мови", – розповів голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Автори виставки продемонстрували системне і цілеспрямоване знищення російською владою української мови на різних етапах історії.

На Подолі відкрили вуличну виставка "Мововбивство — складова рашизму"
У Києві відкрили вуличну виставку "Мововбивство — складова рашизму". МКІП
"Цю виставку ми зробили для кожного громадянина України, який ще досі сумнівається, чи варто спілкуватися українською. За мову продовжують вбивати. І серед тих безліч імен, які ми бачимо тут: Іван Дзюба, Іван Світличний, Алла Горська, Ігор Білозір та наші сучасники", — зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Експозиція розповідає про долю Павла Чубинського, Агатангела Кримського, Олекси Гірника, Юрія Поправки, Ігоря Білозіра, Володимира Вакуленка, які розвивали мову і боролися за її утвердження, але саме за це постраждали.

Також проєкт присвятили п'ятиріччю ухвалення Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

На початок