На Київщині підрядники порушують умови будівництва: очільник КОВА звернувся до правоохоронців

На Київщині підрядники порушують умови будівництва: очільник КОВА звернувся до правоохоронців

Начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко на засіданні робочої групи "Прозорість і підзвітність" звернувся до правоохоронців. Поліція має розпочати кримінальне провадження стосовно двох підрядників, які відбудовували будинок в Гостомелі та дитсадок у Бишеві.

Про це повідомляє пресслужба КОВА.

Очільник КОВА зауважив, що підрядники, які порушують умови договору щодо відбудови об'єктів, мають бути притягнуті до належної відповідальності. Крім того, адміністрація звертається до суду, щоб повернути авансові кошти, використання яких не підтверджено актами виконаних робіт.

"Договори з цими підрядниками будуть розірвані. Щоб люди не ставали заручниками, а об'єкти не перетворювалися на довгобуди, оголосимо повторні тендери. Обидва підрядники, отримавши аванс, не виконали весь обсяг робіт, передбачений договором та на сьогодні взагалі припинили відбудову обʼєктів", — сказав Кравченко.

Перший об'єкт — капітальний ремонт житлового будинку у Гостомелі по вул. Свято-Покровська, 73-Е. Згідно із договором підрядник отримав аванс — понад 6 млн грн, але вчасно його не повернув. За оцінкою технагляду, підрядник виконав роботи орієнтовно на 2,9 млн грн, однак підтверджуючих документів з його боку немає. Наразі є ризик, що підрядник не поновить відбудову, зважаючи, що його рахунки арештовані в рамках кримінального провадження.

Аналогічна ситуація ще на одному об'єкті — нове будівництво ясел-садка "Каштан" в селі Бишів Фастівського району. Підрядник отримав від аванс на 19 млн грн. Незакритим є аванс у сумі 10,8 млн гривень: акти виконаних робіт не надані, кошти також не були повернуті вчасно, 3 місяці роботи на об'єкті не ведуться.

"Попереджав всіх: виграли тендер, уклали договір — виконуйте його. Гроші держава сплачує, час на виправлення недоліків давали. Всі кошти, які виділяються, мають йти виключно за призначенням, а роботи виконуватися якісно і вчасно. Поблажок більше не буде, всі відповідатимуть за законом", — сказав Кравченко.

Департамент КОВА наразі вже звернувся до Бучанської окружної прокуратури та до Київської обласної прокуратури. За ст.191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) підозрюваним загрожуватиме до восьми років позбавлення волі.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області були зруйновані чи пошкоджені понад 28 тисяч об'єктів. Основний "удар" припав на житло — 24,3 тис. будівель. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адмінбудівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на середину квітня цього року область відновила повністю або частково із забезпеченням життєдіяльності майже 17,5 тис. об'єктів. Передовсім відбудовують житлові будинки та соціальну інфраструктуру.

Минулого року на Київщині створили Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти держбюджету протягом 2022 року. Спостерігати за процесом відновлення 18 багатоквартирних будинків на Київщині, на відбудову яких збирає платформа UNITED24, можна на інтерактивній карті.

Також у Київській області створили Спостережну раду з питань відбудови. Її основне завдання — контролювати всі етапи відновлення від планування до завершення проєктів. Працює і робоча група, яка виявлятиме корупцію під час відбудови.

Станом на січень цього року Бюро економічної безпеки виявило низку порушень під час тендерних закупівель, які стосуються, зокрема, відновлення житла у Київській області.

Минулого року правоохоронці Київщини розслідували 90 кримінальних проваджень за фактами заволодіння бюджетними коштами. Зокрема, йдеться і про відбудову інфраструктурних об'єктів, які пошкодили російські війська під час вторгнення на територію регіону.

На початок