У Києві працівники закладів культури проходять освітній курс із безбар'єрності — Хонда

У Києві працівники закладів культури проходять освітній курс із безбар'єрності — Хонда

Працівники закладів культури проходять освітній курс із безбар'єрності
Працівники закладів культури проходять освітній курс із безбар'єрності. КМДА

У Києві працівники столичних закладів культури проходять навчальні тренінги з безбар'єрності від громадської спілки "Ліга сильних".

Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

За її словами, мистецтво допомагає людям відновлювати душевну рівновагу. За результатами опитування щодо ментального здоров'я в застосунку Київ Цифровий, 19% людей (взяли участь майже 82 тисячі містян) обирають кіно, книги та театри як спосіб боротьби зі стресом.

"Оскільки наша мета – створити у столиці середовище, де кожному жителю буде комфортно, для цього потрібне єдине розуміння та спільні зусилля всіх структур. Такі навчання з безбар'єрності допоможуть фахівцям адаптувати культурні простори для всіх людей без винятку", — сказала Хонда.

За її словами, під час тренінгів працівники сфери культури ознайомляться із забезпеченням фізичної безбар'єрності в закладах. Зокрема, разом із тренером розглянуть найкращі закордонні практики створення безбар'єрного простору в пам'ятках архітектури та можливі рішення для впровадження безбар'єрності в об'єктах архітектурної спадщини.

Також обговорюватимуть основи етики комунікації з різними групами людей. Окремо зупиняться на доступі до інформації в різних форматах із використанням технологій: із придатними для зчитування програмами екранного доступу, шрифтом Брайля, аудіодискрипцією.

Крім тренінгів, працівники закладів культури додатково вивчають жестову мову, щоб допомагати людям із порушеннями слуху. Вистави в театрах адаптують для глядачів із порушеннями слуху чи мовлення:

  • в Київському національному академічному театрі оперети
  • в Київському академічному театрі на Печерську
  • в Київському академічному драматичному театрі на Подолі.

Для людей із порушеннями зору облаштовують покажчики зі шрифтом Брайля, у музеях розробляють аудіогіди. У тих культурних просторах, де це можливо, встановлюють пандуси для доступності глядачів на кріслах колісних і маломобільних груп, зауважила Хонда.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва стане інклюзивність. Для інклюзивності в столиці понижуватимуть бордюри, а ще проведуть масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.

Минулого року курс української жестової мови пройшли працівники ДСНС з Бучанського району Київщини.

На початок