За принципом безбар'єрності: у Києві облаштували зупинку і наземний перехід

За принципом безбар'єрності: у Києві облаштували зупинку і наземний перехід

Зупинка громадського транспорту і пішохідний перехід на вул. Ягідній
Зупинка громадського транспорту і пішохідний перехід на вул. Ягідній. КМДА

У Києві облаштували зупинку громадського транспорту з дотриманням норм безбар'єрності. Це має покращити обслуговування пасажирів, зокрема пацієнтів медичного центру у Голосіївському районі міста.

Про це повідомляє Департамент транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації.

Зупинка розташована на на вул. Ягідній. Працівники комунального підприємства ШЕУ Голосіївського району влаштували там тактильні плити і посадковий майданчик, нанесли розмітку. Комунальники "Київпастрансу" подбали про павільйон очікування та встановили відповідний знак, який позначає зупинку пасажирського транспорту.

"Фахівці КП "Центр організації дорожнього руху" розробили схему організації дорожнього руху на цій ділянці дороги та встановили відповідні знаки. Також спільними зусиллями облаштований новий наземний пішохідний перехід", — йдеться у повідомленні.

У КМДА зауважили, що зупинку встановили на запит працівників і пацієнтів медцентру та жителів Голосіївського району.

Що відомо про заходи із впровадження у столиці безбар'єрності

У березні у Києві облаштували новий безбар'єрний світлофор на перехресті вулиць Алішера Навої та Воскресенської. Там понизили бордюри, встановили тактильну плитку і пристрої звукового оповіщення, що дозволить пішоходам із порушеннями зору та маломобільним групам населення безперешкодно та безпечно перетинати проїжджу частину.

У квітні у столиці запустили у роботу світлофор, який запрацював на перехресті вулиць Академіка Заболотного та Квітуча. Також запрацював реконструйований світлофорний об'єкт на вул. Ревуцького, 40. Ремонт робили через закінчення терміну експлуатації обладнання та електрокабелів. Це, зокрема, призводило до перебоїв електроживлення й роботи світлофору загалом.

У травні почалося будівництво нового світлофорного об'єкта на вул. Героїв Космосу, 8/11 у Святошинському районі. Там встановлять 16 транспортних і 8 пішохідних світлофорів, 8 пристроїв звукового сповіщення, 6 детекторів руху автотранспорту і тактильну плитку.

Цього року у КМДА розпочалась робота над розробкою комунікаційної стратегії безбар'єрної столиці. До робочої групи, яка напрацьовуватиме документ, посадовці запрошують представників організацій, які працюють з цією темою.

Раніше повідомлялося, що у 2024 році пріоритетом в інфраструктурі Києва стане інклюзивність. Для інклюзивності в столиці понижуватимуть бордюри, а ще проведуть масштабне перевлаштування об'єктів інфраструктури.

На початок