У 14 дітей виявили гостру кишкову інфекцію: у столиці посилять контроль за торгівлею продуктами харчування

У 14 дітей виявили гостру кишкову інфекцію: у столиці посилять контроль за торгівлею продуктами харчування

Через спеку і часті відключення світла в Києві посилять контроль за дотриманням санітарних правил виробниками і продавцями продуктів харчування. Це необхідно для запобігання поширенню кишкових інфекцій у літній період.

Про це повідомляє у Facebook Держпродспоживслужба в Києві.

Епідситуацію в місті обговорили на засіданні постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.

Зокрема, йшлося про загрозу спалаху інфекційних хвороб через можливі порушення санітарних вимог при виготовленні, зберіганні, транспортуванні і збуті харчових продуктів.

Від початку 2024 року в Києві були зареєстровані 3 епізоди гострих кишкових інфекцій – це 2 спалахи сальмонельозу, пов'язані з великою торговельною мережею, і 1 випадок ротавірусної інфекції серед вихованців закладу освіти.

Також, за даними Київського міського центру контролю та профілактики хвороб, 14 червня у столиці зареєстрували 14 випадків захворювання дітей на гостру кишкову інфекцію. Припускають, що вони заразились в одному з закладів громадського харчування.

Всі вони перебували в одному з готелів Києва. Хворих госпіталізували. Причину захворювання встановлять по завершенні епідеміологічного розслідування.

Представники Держпродспоживслужби в м. Києві наполягають на забороні торгівлі швидкопсувними продуктами під час проведення ярмарків у місті.

Це пов'язано з підвищеною температурою повітря, що вимагає особливих умов транспортування та зберігання харчів, аби не погіршити їх якості. Ще один ризик псування продуктів може виникнути через перебої в електропостачанні, що впливає на роботу холодильного обладнання. Це стосується зберігання харчів на стаціонарних потужностях, переробних підприємствах.

Щоб не допустити масових харчових отруєнь та спалахів інфекцій у Києві, працівники Держпродспоживслужби разом із місцевою владою та поліцією посилять роботу моніторингових груп за підприємствами, що виготовляють та реалізують харчові продукти, і за торгівлею продуктами на ярмарках.

Фахівці також закликають продавців рибної продукції торгувати в літній період лише патраною рибою, щоб знизити ризик захворювання на ботулізм.

На початок