Всесвітній день донора: співробітники "Муніципальної охорони" здали кров для потреб військових і цивільних киян

Всесвітній день донора: співробітники "Муніципальної охорони" здали кров для потреб військових і цивільних киян

Представники "Муніципальної охорони" Києва
Представники "Муніципальної охорони" Києва. КО "Муніципальна охорона"/Facebook

До Всесвітнього дня донора, який відзначається 14 червня, понад 60 співробітників усіх підрозділів комунальної організації "Муніципальна охорона" здали кров. Її використовуватимуть для потреб поранених військових, які знаходяться у медичних закладах столиці, а також киян.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

"Наша команда здає кров для столичних лікарень не лише під певні дати. Це стала практика з початку повномасштабного вторгнення. Причому деякі наші працівники стали постійними донорами і, за потреби, здають кров індивідуально", — сказав директор "Муніципальної охорони" Сергій Чернишев.

Зазначається, що запаси крові під час війни є стратегічними і від її наявності безпосередньо залежить життя українських військових і здоров'я жителів столиці. Комунальна організація закликає киян приєднуватися до подібних благодійних акцій.

Щоб підготуватися до донорства, потрібно:

  • за три дні до здавання крові відмовитися від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять
  • не вживати алкоголь за 48 годин, а також жирну, смажену, копчену, молочну їжу, соління
  • обов'язково виспатися і з'їсти легкий сніданок, наприклад, солодкий чай, дієтичне печиво, кашу на воді
  • не палити за годину до здачі крові
  • не приходити здавати кров, якщо є відчуття нездужання: озноб, запаморочення, головний біль, чи слабкість.

Після донації потрібно, за можливості, уникати суттєвих фізичних навантажень та алкоголю протягом 12 годин, вдосталь їсти і пити побільше рідини.

Що відомо про донорство крові

У березні у Київській області організовували Дні донора. Медики приймали охочих здати кров у місцевих поліклініках. Зібрану кров передаватимуть у медзаклади для операцій українським військовим.

У лютому цього року у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що спеціалізовані медичні заклади Києва та дев'яти обласних центрів наразі мають потребу у донорській крові.

У грудні День донорства від київських митників поповнив запаси Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова на 26 650 мл крові. Прийшли 59 митників, серед них і ті, які з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ, став до лав ЗСУ, а наразі демобілізований. Кожен здав по 450 мл.

У жовтні Бучанській громаді організовували День донора. Медики зібрали 16 літрів крові. Виїзну акцію провів Київський міський центр крові у співпраці з Бучанським консультативно-діагностичним центром. Днором стала 31 людина.

14 вересня, у Ірпені провели День донора у рамках ініціативи від Київського обласного центру служби крові. Долучилися 127 жителів міста. Кров будуть використовувати для вагітних при складних пологах, онкохворих, людей під час операцій, жертв аварій і катастроф та поранених внаслідок ворожих обстрілів.

14 червня минулого року, у Всесвітній день донора, у Києві відкрилася річна кампанія популяризації донорського руху "Розквітай". Під час заходу розгорнули фотовиставку "Побач" з портретами донорів та їхніми історіями, а також провели забір донорської крові.

Також у червні 2023 року до Дня донора оголосили лауреатів щорічної премії ДонорUA Awards. Її отримали 47 донорів крові. Нагородження відбулося у Києві.

У вересні 2022 року Мінохорони здоров'я анонсувало старт кампанії "Твоя кров може воювати. Стань донором", якою закликає громадян ставати донорами крові для військових та постраждалих цивільних. Зазначається, що в умовах воєнного стану необхідне забезпечення донорською кров'ю та її компонентами.

На початок