Київські митники виявили старовинні колекційні вази, які намагалися нелегально вивезти за кордон

Київські митники виявили старовинні колекційні вази, які намагалися нелегально вивезти за кордон

Київські митники виявили старовинні колекційні вази
Старовинні колекційні вази, які намагалися нелегально вивезти за кордон. Facebook/Київська митниця

Київські митники запобігли незаконному переміщенню за межі України двох колекційних ваз, вироблених на Майсенській порцеляновій фабриці у Німеччині, які мають культурну та історичну цінність.

Про це інформує пресслужба Київської митниці.

"Вишукані вази були виявлені митниками під час митного контролю двох міжнародних поштових відправлень, які прямували від одного відправника з Харкова на одну адресу в Німеччині", — йдеться у повідомленні.

Оскільки жодних документів, які б дозволили ідентифікувати вази, в посилках не було, митники скерували вази на експертизу до Національного музею історії України щодо належності предметів до культурних цінностей. І виявилося, що одна з двох порцелянових ваз "Букет квітів" виготовлена на всесвітньовідомій порцеляновій фабриці у Майсені (Німеччина, Саксонія) за моделлю 1855 року.

"Свого часу дана ваза стала візитівкою мануфактури Майсена, вона виробляється й досі, лімітованою серією, десять одиниць на рік", — розповіли столичні митники.

Обидві вази серед поціновувачів та колекціонерів саксонської порцеляни користуються підвищеним попитом. Культурні цінності вилучили.

Що відомо про спроби вивезення історичних на культурних цінностей з України

Київські митники виявили палеонтологічну скам'янілість юрського періоду, яку хотіли переправити до США. Це — панцир морського їжака, віком близько 161-165 млн років. З позиції палеонтолога, це — ексклюзив.

Також столичні митники виявили у міжнародному поштовому відправленні старовинні знаряддя праці часів ХІІ-XІV століть. Їх намагалися доставити із Київської області до Сполучених штатів Америки.

Запобігли митники і незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу. Ще митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.

Ще київські митники запобігли вивезенню з України старожитностей віком до 300 років. Археологічні знахідки часів пізнього середньовіччя пересилалися як запчастини до сільгосптехніки.

На митниці вилучили посилку, заповнену культурними та історичними цінностями. Там виявили українські скульптурки, колекцію документів і старовинні фото. Також камені віком 407 мільйонів років з відбитками давніх вимерлих риб знайшли у відправленні, яке прямувало до США.

У Києві презентували артефакти, врятовані від незаконного вивезення з України. Серед 469 експонатів — старовинні монети, ордени та медалі, предмети холодної зброї та військового спорядження від епохи бронзи до 19 ст.

Упродовж 2023 року Київська митниця вилучила з міжнародних посилок 2600 предметів, що належать до культурних цінностей. Їх намагались незаконно вивезти з України, а тепер передадуть музеям.

Київські митники вилучили із міжнародних відправлень українські порцелянові скульптурки, які мають культурну та історичну цінність. Вони виготовлені в різні роки в минулому столітті, серед них є рідкісні.

На початок