Під час будівництва моста-хвилі знищили червонокнижні рослини на Оболонському острові — екологи

Під час будівництва моста-хвилі знищили червонокнижні рослини на Оболонському острові — екологи

Оболонський острів
Нова рекреаційна зона на Оболонському острові в Києві. КЕКЦ/Facebook

Під час будівництва моста-хвилі на Оболонському острові в Києві знищили червонокнижні рослини.

Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр.

Оболонський острів належить до регіонального ландшафтного парку "Дніпровські острови".

Екологи зазначають, що без погоджень тут знищили одну з найбільших у місті популяцій півників сибірських і висадили замість них газонну траву.

"Ми зараз проводимо екологічний аудит острова, після якого підготуємо звернення до прокуратури", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про будівництво пішохідного мосту на Оболоні

З 2021 року триває будівництво Оболонського мосту. Роботи почали почали в 2021-му, призупинили на початку повномасштабної війни та відновили навесні минулого року. Гроші з міського бюджету не залучаються, заявляв під час будівництва міський голова Віталій Кличко.

У січні 2023 року Київ отримав кошти на продовження будівництва від Метрополії Великого Парижа.

У липні 2023 року стало відомо, що уряд Тайваню виділив $2,5 мільйона на будівництво пішохідного мосту-хвилі на столичній Оболоні.

Майже 300 тонн металу для мосту виготовили на "Азовсталі". Його встигли зробити й вивезти із заводу напередодні російського повномасштабного вторгнення.

24 травня 2024 року в Києві відкрили пішохідний міст-хвилю. Він з'єднує Оболонський острів і парк "Наталка" біля Оболонської набережної.

Ширина нового мосту — 3,5 метри, довжина — 176 метрів. Він комфортний для пересування маломобільних груп населення і не заважає проходу маломірних суден до затоки Оболонь.

Рекреаційну зону на острові Оболонський облаштували зі збереженням флори та фауни. Встановили лави, дитячі майданчики, туалети. Зробили пішохідні та велосипедні маршрути. Також висадили нові дерева та кущі. Відвідувачів радуватимуть декоративні яблуні, рожева акація, бузок та газони, що квітнуть усе літо.

На початок