Протягом весни у столиці демонтажні бригади комунального підприємства "Київблагоустрій" прибрали з вулиць столиці близько 800 незаконно встановлених елементів благоустрою. Вони були розміщені без відповідних дозвільних документів.
Про це повідомив директор Департаменту територіального контролю міста Києва Михайло Буділов.
За його словами, протягом весни найбільше демонтували сезонні тимчасові споруди — понад 400, а також близько 265 тимчасових споруд і МАФів та 119 інших незаконно розміщених елементів благоустрою.
"Зокрема, біля станції метро "Академмістечко" прибрали близько 150 МАФів, що загромаджували простір. На їхню велику кількість постійно скаржилися місцеві жителі. Тож після закінчення терміну чинних договорів на відповідні земельні ділянки Департамент надав доручення на демонтаж. Масштабні демонтажі відбулися й на вулицях Володимира Івасюка та Петра Григоренка, поблизу станції метро "Позняки", — сказав Буділов.
У КМДА зауважили, що всі демонтажі провели фахівці комунального підприємства та власники, які самостійно прибрали елементи благоустрою на вимогу приписів інспекторів.
Зокрема, у Святошинському районі демонтували 174 елементи благоустрою, в Оболонському — 125, Шевченківському — 97, Подільському — 97, Деснянському — 87, Солом'янському — 82, Печерському — 51, Голосіївському — 31, Дніпровському — 25 і Дарницькому — 24.
Що відомо про демонтаж МАФів у Києві
У столиці, за рішенням Ради оборони Києва від 6 травня 2022 року, демонтують МАФи, які заважають швидко дістатись укриття в метро.
Біля восьми станцій — "Лук'янівська", "Дорогожичі", "Політехнічний інститут", "Житомирська", "Звіринецька", "Берестейська", "Героїв Дніпра" та "Шулявська" — тимчасові споруди знесли. На всіх локаціях здійснили прибирання території. На місцях деяких кіосків облаштували громадські простори чи сквери.
За тиждень із 5 по 11 лютого 2024 року в різних районах Києва демонтували 130 МАФів. Найбільше — у Святошинському районі: 66 споруд.
Протягом 2023 року у Києві прибрали майже 5 тисяч елементів благоустрою, що були розміщені без дозвільних документів. Це — об'єкти торгівлі та пам'ятники, пов'язані з історією та культурою Росії та СРСР. Зокрема, минулого року столичні комунальники прибрали з міських вулиць 1890 продуктових лотків, торговельних наметів і кіосків.
У березні цього року Департамент територіального контролю КМДА підготував зміни до правил розміщення об'єктів пересувної торгівлі та інших тимчасових споруд у Києві. Проєкт рішення Київради стосуватиметься розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, засобів пересувної торгівлі, станцій зарядки електромобілів, поштоматів та автоматів з продажу товарів.