Колії, що сполучають Київ з 4 містами, капітально відремонтують: Укрзалізниця отримала від Японії першу партію рейок

Колії, що сполучають Київ з 4 містами, капітально відремонтують: Укрзалізниця отримала від Японії першу партію рейок

Укрзалізниця отримала від Японії першу партію рейок
Укрзалізниця отримала першу партію з 25 тис. тонн рейок від уряду Японії, 28 травня 2024 року. Telegram/Укрзалізниця

Укрзалізниця отримала першу партію з 25 тис. тонн рейок від японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Нові рейки прокладуть на напрямках: Київ — Львів, Київ — Одеса, Київ — Ужгород, Київ — Дніпро.

Про це поінформувала пресслужба перевізника.

Передача відбулася в рамках "Програми екстреного відновлення" від уряду Японії. Сертифікат на рейки вручив очільнику компанії Євгену Лященку надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.

Отримані рейки Р-65 Укрзалізниця використовуватиме для відновлення та капітального ремонту колій 1520 мм.

"На початку повномасштабного вторгнення в Маріуполі було знищено єдиного вітчизняного виробника залізничних рейок, тому вони є наразі критичною позицією для компанії. Лише для виконання ремонтів ми потребуємо щороку 70-100 тис. тонн рейок. Крім того, під час війни чи не щодня залізничники вимушені відновлювати пошкоджену ворогом інфраструктуру", — цитує пресслужба голову АТ "Укрзалізниця" Євгена Лященка.

Як розповів посол Японії, 25 тис. тонн високоякісних рейок японського виробництва еквівалентно 190 км залізничного шляху.

"Ці ресурси закуплені й відправлені через JICA для зміцнення стійкості залізничної мережі України, щоб у подальшому сприяти відновленню та економічному зростанню завдяки збільшенню потоку людей та вантажів", – зазначив Мацуда Кунінорі.

Перша партія рейок вже прибула та відвантажена на станції Мостиська. Усі ж 25 тис. тонн рейок надійдуть до кінця 2024 року.

Крім того, у компанії очікують, що до кінця 2024 – початку 2025 року японський уряд ще передасть 11 одиниць будівельної та навантажувально-розвантажувальної техніки.

Як ми раніше повідомляли, Укрзалізниця призначила додатковий денний поїзд Київ – Суми. Він курсуватиме щодня з 18 до 26 травня. Також відновлене пряме залізничне сполучення столиці зі Славутичем Київської області. На цьому маршруті курсуватиме сучасний модернізований електропоїзд.

На початок