Відключення електроенергії: коли застосовуватимуть обмеження у Києві та області 24 травня

Відключення електроенергії: коли застосовуватимуть обмеження у Києві та області 24 травня

Доповнено

Завтра, 24 травня, протягом всього дня на Київщині діятимуть обмеження в електропостачанні.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

"Через дефіцит потужності в енергосистемі за вказівкою НЕК "Укренерго" у області застосовуватимуть графіки стабілізаційних відключень з 00:00 до 24:00", — йдеться у повідомленні.

Що стосується Києва, то у компанії ДТЕК поінформували, що визначених лімітів вистачить в середньому на 76% потреб столиці.

В "Укренерго" зазначили, що графіки погодинних відключень електроенергії будуть діяти по всій території України. При цьому енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення, не обмежується.

Енергетики зауважили, що дощова погода та щільна хмарність у більшості регіонів заважатиме сонячним електростанціям працювати на максимальній потужності. Відповідно, в енергосистемі й в денні години буде наявний дефіцит електроенергії. Відключення можуть бути застосовані при перевищенні визначених лімітів обсягів споживання, які Диспетчерський центр "Укренерго" щовечора доводить до кожного обленерго.

Переглянути графік відключень електроенергії для Київської області та Києва можна на сайті ДТЕК. Він складається з трьох категорій. Білий колір на графіку — світло є. Сірий колір — світла немає (періоди, коли його гарантовано відключатимуть для збалансування енергосистеми). Світло-сірий колір — можливі відключення, якщо дисбаланс в енергосистемі буде збільшуватися (ДТЕК рекомендує в такі проміжки знижувати споживання електроенергії та не користуватися ліфтами).

На початок