За проїзд у громадському транспорті можна сплатити у застосунку "Київ цифровий": у столиці тестують новий сервіс

За проїзд у громадському транспорті можна сплатити у застосунку "Київ цифровий": у столиці тестують новий сервіс

Мобільний додаток "Київ цифровий"
Мобільний додаток "Київ цифровий". Юрій Свиридюк/Суспільне

У Києві розпочали тестувати новий сервіс оплати у громадському транспорті. Тепер не потрібно шукати валідатор, сплатити можна у застосунку.

Про це повідомляє керівник цифрової трансформації столиці і заступник голови КМДА Петро Оленич.

Наразі тестування нового сервісу стартувало в трамваях міста. Щоб оплатити проїзд потрібно:

  • вибрати сервіс "Оплата проїзду"
  • сканувати QR-код на плакаті або наліпці у салоні трамвая
  • оплатити проїзд транспортною картою, QR-квитком або банківською карткою.

Незалежно від способу оплати, в застосунку з'явиться запис про використаний QR-квиток. Його потрібно показати контролеру та оцінити поїздку як зазвичай.

"Вже можна спробувати на трамвайних маршрутах Подільського депо. У декількох трамваях з номерами 11К, 12К, 15, 16К, 17, 18 та 19K ви знайдете плакати та наліпки з QR-кодами. Після завершення тестування чекайте на новини про інші маршрути", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"

"Київ Цифровий" — мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну Kyiv Smart City.

Протягом 2022 року в застосунку "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій. Зокрема, фахівці увімкнули оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах і видах комунального громадського транспорту.

16 листопада 2022 року столиця отримала нагороду World Smart City Award Special Recognition за міський застосунок "Київ Цифровий". Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні.

У додатку є спеціальна мапа укриттів, яку можна переглядати без інтернету. Також розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан. Ще у "Київ Цифровий" з'явились підказки про закриті вестибюлі метро та відновився запис до ЦНАПів.

Міський застосунок "Київ Цифровий" розпочав бета-тестування сервісу для голів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). У сервісі можна буде отримати сповіщення про збори, відкриті голосування та взяти в них участь онлайн.

У березні 2024 року "Київ Цифровий" додав інформацію про роботу фунікулера і мапу виходів зі станцій метро та наявність ліфтів для маломобільних груп населення. Також у додатку з'явився сервіс з пошуку вільних місць на паркінгах.

У травні у застосунку з'явився електронний учнівський квиток для столичних школярів. Водночас пластикові картки продовжують діяти.

В разі віялових відключень електрики "Київ цифровий" за пів години сповіщатиме своїх клієнтів про застосування графіків. І за пів години перед включенням також інформуватиме містян, що планується включення електроенергії

Що відомо про безготівкову оплату проїзду в Києві

У Києві з 26 жовтня 2022 року оплата за проїзд банківською карткою працює на всіх видах і маршрутах комунального громадського транспорту. У вересні 2022 року у Києві почали тестування безконтактної системи оплати перевезень. 15 жовтня сервіс спочатку запровадили на деяких маршрутах автобусів "Київпастрансу".

На початку 2023 року на 17 станціях київської кільцевої електрички запустили у тестовому режимі оплату проїзду міською транспортною карткою, банківською карткою та пристроями з NFC. Із червня 2023 року у розділі "Транспортна карта" в застосунку "Київ Цифровий" можна додати не лише пластикову карту, а ще й цифрову.

У Києві можна сплатити штраф за безквитковий проїзд в громадському транспорті через QR-код та реквізити.

На початок