Пожежонебезпечний період у Києві та області: жителів закликають бути обережними з вогнем на природі

Пожежонебезпечний період у Києві та області: жителів закликають бути обережними з вогнем на природі

Горить суха трава
Рятувальник гасить траву. ГУ ДСНС Київщини/Facebook

У Києві та області протягом кількох днів синоптики прогнозують пожежну небезпеку. Суха погода може сприяти, зокрема, поширенню пожеж в екосистемах.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Зазначається, що із 21 по 23 травня у столиці та Київській області буде переважати надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Синоптики зауважили, що погода сприятиме підвищеній ймовірності виникнення та розповсюдження пожеж в екосистемах. Йдеться, зокрема, про наявність джерел займання (відкритий вогонь).

У Київській міській військовій адміністрації нагадують, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • розводити багаття у лісі та лісопосадках
  • заїжджати автомобілем до лісу
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я
  • створювати смітники та спалювати відходи.

"Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером "101". Пам'ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків", — сказав начальник КМВА Сергій Попко.

На завтра, 21 травня, синоптики прогнозують мінливу хмарність, без опадів. Вітер південний, південно-східний, 5-10 м/с. Температура по області: вночі 9-14°C, вдень 22-27°C. У Києві: вночі 12-14°C, вдень близько 25°C.

Станом на кінець квітня в Києві рятувальники ДСНС зафіксували 41 пожежу в екосистемах. Вогонь охопив загальну площу 5,15 га. Така ситуація негативно впливає на довкілля, знищуючи рослинність та витісняючи дику фауну з їхніх природних середовищ. Також вогонь спричиняє збільшення викидів CO2 в атмосферу, погіршуючи якість повітря та сприяючи зміні клімату.

Адміністративна відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, та опалого листя складає від 3060 до 6120 гривень. Штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах — від 1530 до 4590 гривень.

Кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів та зелених насаджень передбачає штраф від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

На початок