На Київщині у Святошинському лісі знайшли популяцію червонокнижних рослин, екологи створять там пам'ятку природи

На Київщині у Святошинському лісі знайшли популяцію червонокнижних рослин, екологи створять там пам'ятку природи

На Київщині у Святошинському лісі знайшли популяцію червонокнижних рослин
На Київщині у Святошинському лісі знайшли популяцію сон-трави, занесеної до Червоної книги. Facebook/КЕКЦ

У Святошинському лісі біля Коцюбинського на Київщині виявили велику популяцію сон-трави. Ця рослина занесена до Червоної книги України.

Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ).

Там близько 20 квітів сон-трави (сон чорніючий), яка занесена до Червоної книги України.

"Ми дослідили цю ділянку та вже обговорили ії заповідання з керівництвом Святошинського лісопаркового господарства. Будемо створювати там пам'ятку природи. Керівництво Святошинського ЛПГ нас підтримало", — зазначили столичні екологи.

На початку травня екологи також розповіли, що біля міста Обухів у Київській області виявили одну із найбільших популяцій сон-трави. Ця рослина росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах сон-траву знищують рубки, а в степу — оранка.

Що відомо про червонокнижні рослини, виявлені у Києві та області

На Трухановому острові в Києві екологи знайшли рідкісну червонокнижну рослину. Це — маленька папороть "гронянка багатороздільна", відома в народі як "ключ-трава". За даними КЕКЦ, гронянка трапляється у Києві рідше, ніж червонокнижні сон-трава або підсніжник.

Рослина походить з часів льодовикового періоду і належить до сімейства папоротей. Гронянка на мільйони років давніша за багато видів папоротей. Загалом в Україні відомо про близько 30 місць її поширення.

У столичному Гідропарку для охорони від знищення рідкісних орхідей планують створити пам'ятку природи "Коручка". На невеличкій території в болотяному місці науковці знайшли близько 50 червонокнижних орхідей-коручок.

Природний об'єкт "Заплава орхідей" у Києві оголосили ботанічною пам'яткою. Там розташований ліс, а також знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м'ясочервоного.

На початок