У Києві забудували прибережну територію Венеціанського острова — прокуратура вимагає повернути землю

У Києві забудували прибережну територію Венеціанського острова — прокуратура вимагає повернути землю

У Києві забудували прибережну територію Венеціанського острова, прокуратура оскаржує
Ділянка природно-заповідного та водного фондів у Гідропарку, Київ, травень 2024 р. Київська міська прокуратура/Telegram

Шевченківська окружна прокуратура вимагає повернути громаді Києва земельну ділянку в Гідропарку, на якій звели будівлі. Правоохоронці стверджують, що ця земля належить до природно-заповідного та водного фондів.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Вказана земля розташована на острові Венеціанський, що входить до регіонального ландшафтного парку "Дніпровські острови", створеного Київрадою в грудні 2004 року. Територія також належить до земель водного та природно-заповідного фондів України.

За даними прокуратури, фізична особа незаконно розмістила на цій землі будівлю, при цьому право власності на споруду зареєстрували на підставі незаконних документів. Органи міської влади не ухвалювали будь-яких рішень про відведення земельної ділянки в користування чи надання дозволу на виконання на ній будівельних робіт, нагалошують правоохоронці.

У Києві забудували прибережну територію Венецінського острова — прокуратура вимагає повернути землю
Ділянка природно-заповідного та водного фондів у Гідропарку, Київ, травень 2024 р. Київська міська прокуратура/Telegram

Тож органи прокуратури звернулись до Дніпровського райсуду Києва з позовом про усунення перешкод у володінні земельною ділянкою законним власником — Київською міською радою. Подальшу долю ділянки вирішуватиме суд.

Що відомо про повернення земельних ділянок громадам Київщини

Прокурори відстояли в суді право киян на земельну ділянку прибережної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов'язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара.

До столичної громади повернулася земельна ділянка у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду для побудови багаторівневого паркінгу, але використовувала ділянку як платну автостоянку.

Верховний Суд залишив чинною постанову Шостого апеляційного адмінсуду, яким столиці повернули 3 тисячі гектарів Біличанського лісу. Бучанська районна рада намагалася віддатиліс під забудову.

У квітні Київська обласна прокуратура скерувала до суду позов з вимогою повернути громаді земельні ділянки водного фонду в межах Вишгородського району. Землю з порушенням законодавства передали у приватну власність.

Господарський суд Київської області повернув державі Саливонківське водосховище та земельну ділянку під ним площею 220 гектарів вартістю понад 8 млрд гривень.

На початок