Пропонував хабар за дозвіл виїхати за фальшивими документами: на кордоні затримали киянина

Пропонував хабар за дозвіл виїхати за фальшивими документами: на кордоні затримали киянина

Киянин пропонував хабар, щоб виїхати за кордон з підробленими документами від ТЦК
Киянин пропонував хабар на кордоні, щоб виїхати з країни з фальшивими довідками, 9 травня 2024 р. ДПСУ

На кордоні з Румунією затримали киянина, який хотів виїхати з України за фальшивими документами від ТЦК. Коли прикордонник помітив підробку, чоловік намагався "задобрити" його хабарем.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

За даними відомства, житель столиці прибув до пункту пропуску "Порубне", щоб виїхати до Румунії. Як підставу для перетину кордону під час воєнного стану, чоловік надав тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, видане начебто одним із київських районних Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

При перевірці з'ясувалося, що пред'явлене посвідчення не справжнє. Коли киянин зрозумів, що йому загрожує кримінальна відповідальність за підробку документів, він запропонував співробітнику Держприкордонслужби 400 євро хабаря, аби той приховав факт фальсифікації. Офіцер від пропозиції відмовився.

Чоловіка передали представникам поліції разом з доказами скоєного правопорушення, які підпадають під ст. 358Підроблення документів, печаток, штампів та бланків чи використання підроблених документів та 369Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі ККУ. Найлегше покарання за вказаними статтями передбачає штраф або обмеження чи позбавлення волі терміном від двох до чотирьох років.

У березні на кордоні зі Словаччиною зупинили жителя Києва, який видавав себе за нігерійця, щоб безперешкодно виїхати з України

Раніше на кордоні зі Словаччиною затримали уродженця Таджикистану, який ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну оселився в Києві та отримав українське громадянство. Щоб залишити країну, чоловік підробив документи, що він начебто є батьком трьох дітей-таджиків.

На початок