Системи РЕБ, Starlink та безпілотники: допомога від Брюсселя і Києва українським військовим

Системи РЕБ, Starlink та безпілотники: допомога від Брюсселя і Києва українським військовим

Безпілотники для військових Нацгвардії
Безпілотники для військових Нацгвардії. Віталій Кличко/Telegram

Сьогодні, 9 травня, міський голова Віталій Кличко і мер Брюсселя Філіп Клоз відвідали українських військових. Вони приїхали на Київщину до бійців батальйону "Свобода" 4-ої бригади оперативного призначення "Рубіж" Нацгвардії України.

Про це повідомив у Telegram Київський міський голова Віталій Кличко.

Зазначається, що військові вийшли з передової на ротацію, деякі відновлюються після поранень. 

"Приїхали з Філіпом не з порожніми руками. Мер Брюсселя передав бійцям систему РЕБ та Starlink. А я, в якості благодійної допомоги — ще 50 FPV-дронів. Нове, дуже потрібне захисникам, оснащення вирушить на Донбас", — сказав Кличко. 

Він зауважив, що Київ постійно допомагає українським військовим. Зокрема, 4-й бригаді від початку повномасштабної війни з бюджету столиці виділили понад 500 млн гривень. На ці кошти бійці раніше закупили та відправили на фронт понад 1500 безпілотників, а також системи РЕБ, сотні радіостанцій, автівки, інше необхідне оснащення.

Ще Київ передавав бійцям 4-ї бригади сотні БПЛА різного типу, системи РЕБ, приціли нічного бачення, засоби захисту, підсумував Кличко.

Що відомо про підтримку військових у Києві

У квітні 500 fpv-дронів отримали військові 4-ї бригади Національної гвардії "Рубіж". Їх придбали за кошти столиці. Також Київ направив повітряному командуванню "Центр" 19 станцій передачі інформації про повітряну обстановку. Їх придбали завдяки донатам киян на платформі "Безпечне небо".

Взимку Київ отримав від міжнародних партнерів 100 тисяч сухих хімічних грілок. Гуманітарний вантаж зі столиці вирушив на передову для потреб військових Збройних сил.

Київська міська рада 14 грудня ухвалила бюджет столиці на 2024 рік. На допомогу Збройним силам передбачили 1 млрд гривень.

Наприкінці жовтня 2023 року Київрада виділила для українських військових 1,5 млрд гривень. Із них 300 мільйонів грн додали на фінансування програми "Захисник Києва".

На початку жовтня столичні депутати проголосували за збільшення фінансування міської цільової програми "Захисник Києва" на 1 мільярд 260 мільйонів. Ці кошти підуть на матеріально-технічне забезпечення сил безпеки і оборони.

У червні 2023 року Київрада внесла зміни до міської цільової програми "Захисник Києва" на 2022-2024 роки. Депутати підтримали збільшення фінансування Сил оборони та безпеки столиці на 100 млн гривень.

Київська митниця передала на потреби військових однієї з частин Збройних сил України 10 тисяч одиниць електрообладнання. Військові використають його для облаштування приміщень будівель, що перебувають на балансі ЗСУ.

У Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся благодійний показ вистави "Конотопська відьма" за повістю Григорія Квітки-Основ'яненка. Зібрані гроші — понад 2 млн гривень, планують передати для бійців Збройних сил України.

На початок