Розважалися на цвинтарі: на Київщині неповнолітні понівечили надгробки. Яке покарання загрожує

Розважалися на цвинтарі: на Київщині неповнолітні понівечили надгробки. Яке покарання загрожує

Розважалися на цвинтарі: на Київщині неповнолітні понівечили надгробки
Вандали понівечили надгробки на цвинтарі у Фастівському районі. Київщина, 30 квітня 2024 року. Фото: Facebook/Фастівське районне управління поліції

У Фастівському районі Київської області на сільському цвинтарі понівечили близько 10-ти пам'ятників і надгробків. Правоохоронці знайшли вандалів. Виявилося, що це зробили троє дітей 10-ти років.

Про це інформує Фастівське районне управління поліції.

"До Фастівського управління поліції надійшло повідомлення від старости села Яхни про те, що на місцевому кладовищі пошкоджено надгробки та пам'ятники", — йдеться у повідомленні.

Оперативники розшукали вандалів. Ними виявилися 10-річні місцеві жителі — два хлопці й дівчина, які зізналися у скоєному.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом наруги над могилами( ч. 1 ст. 297 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає штраф до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештдо шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Та оскільки діти до 14 років до кримінальної відповідальності не притягуються, покарати можуть їхніх батьків, наголосили у поліції.

Діти віком до 14 років не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, але до них можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру. Також до відповідальності притягуються батьки правопорушників або особи, що є їхніми опікунами", — заззанчили у поліції.

Раніше повідомлялося, що у Києві дві сестри виклали у соцмережі відео з танцями на Лісовому кладовищі біля поховань військових. Правоохоронці їх затримали.

На початок