Булгакову не місце у Києві: петиція з проханням прибрати згадки про письменника з публічного простору набрала голоси

Булгакову не місце у Києві: петиція з проханням прибрати згадки про письменника з публічного простору набрала голоси

Петиція з проханням прибрати згадки про письменника з публічного простору набрала голоси
Михайло Булгаков. Фото: Київська міська рада

Петиція містян з закликом усунути російського письменника Михайла Булгакова з публічного простору Києва набрала понад 6 тисяч голосів. Тепер ініціативу мають розглянути столичні посадовці.

Текст петиції розміщений на сайті Київської міської ради.

Петиція була зареєстрована 8 квітня 2024 року. Станом на 25 квітня вона набрала необхідні для розгляду 6 тисяч голосів.

Ініціатор петиції закликає столичних посадовців демонтувати пам'ятник і меморіальну дошку Михайлу Булгакову на Андріївському узвозі та перейменувати музей, названий його іменем, а також змінити експозицію.

"Прошу КМДА, КМВА, Київську міську раду здійснити організаційно-правові заходи щодо повного усунення (демонтажу) з публічного простору пам’ятника М. А. Булгакову (Андріївський узвіз 13), меморіальної дошки М. А. Булгакову (Андріївський узвіз 13), перейменування та зміни експозиції філії комунального Музею історії міста Києва — Літературно-меморіального музею М. Булгакова (Андріївський узвіз 13)", — йдеться у тексті ініціативи.

За словами автора петиції, наявність у публічному просторі Києва Булгакова є порушенням закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії".

Раніше повідомлялося, що Український інститут національної пам'яті (УІНП) звернувся до експертної комісії з проханням додатково проаналізувати приналежність до символів імперської політики Росії об'єктів, присвячених Михайлу Булгакову.

Що відомо про деколонізацію об'єктів, пов'язаних з Михайлом Булгаковим

Нещодавно Український інститут національної пам'яті (УІНП) визнав письменника Михайла Булгакова символом російської імперської політики.

8 квітня Літературно-меморіальний музей Булгакова в Києві опублікував свою позицію стосовно експертизи УІНП. Музейники, зокрема, вважають, що висновки комісії не достатньо аргументовані і є емоційними.

Також працівники музею вважають, що Булгакову приписують погляди його персонажів, не дослідивши документи, де містяться погляди самого автора на тогочасну суспільно-політичну ситуацію в Україні.

Деякі громадські активісти переконані, що Булгаков ненавидів Україну і всіляко принижував у своїх творах. У травні 2023 року меморіальну табличку на Андріївському узвозі з іменем Булгакова невідомі облили фарбою.

Також Національна спілка письменників України закликала закрити музей Булгакова в Києві. Тодійшній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що не вважає такий крок доцільним.

Директорка музею Людмила Губіанурі заявила, що музей Булгакова нині займається історією Києва, а його контекст набагато більший, ніж постать і творчість письменника.

На початок