У Києві помічники нотаріуса засвідчували документи, коли той був за кордоном: тепер їм загрожує до 5 років в'язниці

У Києві помічники нотаріуса засвідчували документи, коли той був за кордоном: тепер їм загрожує до 5 років в'язниці

У Києві правоохоронці викрили нотаріуса та трьох його помічників, які за допомогою цифрового підпису нотаріуса заходили до нотаріальних реєстрів Міністерства юстиції України та замість нього посвідчували документи.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Приватний нотаріус з вересня 2022 року по січень 2024 року по кілька місяців перебував за кордоном. У цей час нотаріальні послуги від його імені надавали помічники, які не мали на це права.

"Нотаріус не бажав зупиняти свою діяльність, тож надав помічникам вказівки проводити нотаріальні дії від його імені з використанням його бланків, печатки, цифрового підпису без нього", — йдеться у повідомленні.

Загалом за період відсутності нотаріуса в Україні від його імені помічники видали понад 2000 довіреностей, посвідчено чисельну кількість договорів, заповітів, що розцінюється як підробка документів.

У Києві помічники нотаріуса засвідчували документи, коли той був за кордоном: тепер їм загрожує до 5 років в'язниці
У Києві помічники нотаріуса засвідчували документи, коли той був за кордоном. Фото:Telegram/Київська міська прокуратура

"Наразі трьом помічникам нотаріуса повідомлено про підозру за фактом несанкціонованого втручання в роботу державних реєстрів, вчинених повторно та підробленні офіційних документів, які посвідчуються нотаріусом (ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 361, ч. 3 ст. 358 КК України). Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

Місцеперебування нотаріуса встановлюється.

Що відомо про викриття шахрайства із документами на Київщині

Киянина судитимуть через допомогу в заволодінні 104 гектарів земель на Київщині. Чоловік надав свої документи невстановленій особі, яка оформила на нього право приватної власності на землі промисловості в Білоцерківському районі. Згодом він передав їх у власність товариства.

СБУ викрила членів Київського обласного бюро медико-соціальної експертизи, які за грошову винагороду оформляли групи інвалідності для чоловіків призовного віку.

У Києві затримали посадовця Міноборони, який підготував документи для безперешкодного виїзду військовозобов'язаного за межі країни.

У Києві повідомили про підозру двом чоловікам, які за гроші виготовляли фальшиві документи на замовлення іноземців.

На Київщині подружжя налагодило продаж фальшивих довідок військово-лікарської комісії, за якими чоловіки призовного віку могли виїздити за кордон.

На початок