Виправдовував російську агресію: клірику УПЦ (МП) Данилевичу обрали запобіжний захід

Виправдовував російську агресію: клірику УПЦ (МП) Данилевичу обрали запобіжний захід

клірику УПЦ (МП) Данилевичу обрали запобіжний захід
Заступник голови відділу зовнішніх зав'язків УПЦ (МП) Микола Данилевич у залі суду, Київ, 17 квітня 2024 року. Фото: Олексій Арунян, Ґрати

Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід заступнику голови відділу зовнішніх зав'язків УПЦ Миколі Данилевичу. Прокуратура просила відправити протоієрея під домашній арешт, але суддя призначив йому тільки особисте зобов'язання з'являтися до слідчого.

Про це повідомляє кореспондент "Ґрат" з зали суду.

П'ять днів тому йому оголосили підозри в розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні російської агресії. Підставою для цього стали два пости в телеграм-каналі священника. У них Данилевич звинувачує Православну церкву України в тому, що її представники незаконно захоплюють храми УПЦ. На думку священника, Росія використала це як привід для вторгнення.

Сам Данилевич на засіданні заперечив провину. За його словами, він з першого дня повномасштабної війни публічно засуджує російську агресію, а також на своїй церковній посаді "не розпалює міжконфесійну ворожнечу, а намагається її загасити". Також він додав, що двоє його рідних братів воюють в складі ЗСУ, а один пережив полон, поінформували журналісти видання "Грати".

Співробітники Служби безпеки України вранці 12 квітня 2024 року прийшли з обшуками до заступника голови синодального відділу зовнішніх церковних зав'язків УПЦ МП протоієрея Миколи Данилевича. Як повідомили Суспільному поінформовані джерела, Данилевич відомий тим, що був у складі делегації, яка у 2017 році разом з Вадимом Новинським вмовляла Вселенського патріарха Варфоломія не давати томос Православній церкві України. Окрім того, як стверджують джерела, Данилевич "відзначився" підтримкою Росії та виправданням агресії проти України.

Що відомо про заборону УПЦ МП в Україні

19 жовтня 2023 року парламент підтримав у першому читанні законопроєкт щодо заборони релігійних організацій, які пов'язані з РФ, зокрема УПЦ МП

Мовиться про проєкт закону №8371, який уряд розробив на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони у січні 2023 року.

У Раді 5 жовтня 2023 року зібрали 226 підписів для звернення до спікера Руслана Стефанчука щодо внесення у зал на голосування заборони УПЦ МП.

На початок