У Києві перевірять законність розміщення церков і релігійних споруд на землях комунальної власності

У Києві перевірять законність розміщення церков і релігійних споруд на землях комунальної власності

У Києві перевірять законність розміщення на комунальних землях храмів та інших релігійних споруд організацій, які пов'язані з Росією. Так вирішили депутати після скарг киян про те, що деякі релігійні організації поширюють російську пропаганду.

Про це повідомляється на сайті Київської міської ради.

Нині в списку на перевірку — 73 комунальних ділянки, де розміщені церкви та інші релігійні будівлі. Перелік доповнюватимуть.

Як зазначив депутат Київради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, молоді та спорту Вадим Васильчук, з початком повномасштабної війни зафіксовані факти, коли інтереси окремих релігійних організацій загрожують громадській та національній безпеці. Зокрема, ці організації не визнають збройної агресії Росії, ведуть колабораційну діяльність, пропагують ідеї "руського міра", створюють передумови для релігійного протистояння в суспільстві.

Депутат розповів, що останнім часом до Київради надходять численні звернення щодо врегулювання діяльності релігійних організацій, які пов'язані з Росією та пропагують наративи Кремля.

Якщо перевірки виявлять порушення, місто звернеться до правоохоронних органів та суду щодо відповідальності винних, відшкодування релігійними структурами збитків за незаконне користування комунальною землею та звільнення самовільно зайнятих територій чи споруд.

"Це дозволить створити передумови для унеможливлення агітаційно-пропагандистської діяльності вороже налаштованих до України осіб та деколонізувати релігійні об'єкти в місті Києві", — додав Вадим Васильчук.

У лютому 2024 року депутати Київради ухвалили рішення про відведення земельних ділянок заповідника "Києво-Печерська лавра" у постійне користування. Понад 30 років земля, на якій розташовуються пам'ятки національного та світового значення, не була законодавчо оформлена.

На початок