Причина — людський фактор: на Київщині за добу гасили 30 пожеж сухої трави та сміття

Причина — людський фактор: на Київщині за добу гасили 30 пожеж сухої трави та сміття

30 пожеж в екосистемах ліквідували рятувальники Київської області за добу 6 квітня
Співробітник ДСНС гасить пожежу на сміттєзвалищі, Київська область, 6 квітня 2024 р. Фото: ГУ ДСНС України у Київській області

На Київщині побільшало пожеж в екосистемах. Цьому сприяє суха погода і недобросовісна поведінка мешканців, які підпалюють сухостій та сміття. Так, упродовж доби 6 квітня співробітники ДСНС 30 разів виїздили на гасіння пожеж на відкритих місцевостях.

Про це інформує Головне управління ДСНС у Київській області.

За даними вогнеборців, 6 квітня сталося 25 випадків загорань трав'яного настилу та 5 — займань сміття на відкритих територіях на загальній площі майже 8 га.

Причина — людський фактор: на Київщині за добу гасили 30 пожеж сухої трави та сміття
Рятувальники гасять сміття, Київська область, 6 квітня 2024 р. Фото: ГУ ДСНС України у Київській області

Основна причина таких пожеж — людський фактор. Жителі спалюють сміття, минулорічний сухостій. Також є випадки необережного поводження з вогнем на відкритій території.

"А суха та вітряна погода сприяють миттєвому розповсюдженню. Через що такі пожежі вкрай важко гасити і вони часто набувають масштабних розмірів та можуть спричинити тяжкі й трагічні наслідки", — наголосили рятувальники.

Причина — людський фактор: на Київщині за добу гасили 30 пожеж сухої трави та сміття
Займання сухої трави, Київська область, 6 квітня 2024 р. Фото: ГУ ДСНС України у Київській області

У ДСНС нагадали, що, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків передбачена адміністративна відповідальність: штраф для громадян на суму від 3060 до 6120 грн, для посадових осіб — від 15 300 до 21 420 грн.

Що відомо про пожежі в екосистемах на Київщині

Через почастішання пожеж у відкритих зонах вогнеборці Київщини почали моніторити екосистеми за допомогою квадрокоптера. На початку березня виявили масштабне загоряння трав'яного настилу в Гостомелі. На місце події викликали представників ДСНС. Також загоряння трави ледь не стало причиною знищення місцевого цвинтаря та поруч розташованих житлових будинків.

Тричі за добу пожежники виїжджали в Бородянці на вулицю Травневу, де зайнялось поле та згоріли копиці сіна. З'ясувалося, що всі три рази траву підпалювала однай й та ж місцева бабуся.

Лише за одну добу, 5 березня 2024 року, рятувальники 17 разів виїздили на гасіння сухої трави чи сміття. Займання в екосистемах зафіксували того дня у 5 районах області, загалом вигоріли близько 10 га території.

У Державній службі з ліквідації надзвичайних ситуацій поінформували, що 27 лютого 2024 року виїжджали на 3 виклики. Рятувальники гасили загорання трав'яного настилу у Броварському районі поза межами Березані в районі Жовтневого кладовища. Також на виклик виїжджали до смт Калита, там горіло сміття за приватним житловим будинком. В Обухівському районі була пожежа у с. Семенівка — горіла суха рослинність.

9-10 березня 2024 року, рятувальники ліквідували на Київщині 136 осередків пожеж в екосистемах. Вигоріла суха трава на загальній площі 67 га.

Спалювання сухостою, сухої трави та чагарників під час воєнного стану може розцінюватися як акт диверсії.

На початок