Воєнні злочини на Київщині правоохоронці розслідують як можливі елементи геноциду проти українського народу

Воєнні злочини на Київщині правоохоронці розслідують як можливі елементи геноциду проти українського народу

Воєнні злочини на Київщині правоохоронці розслідують як можливі елементи геноциду
Чоловік проходить повз звалище обстріляних та згорівших автомобілів поблизу Ірпеня, Київщина, 11 квітня 2022 року. AP Photo/Євгеній Малолетка

На Київщині наразі задокументували понад 20 тисяч воєнних злочинів, з яких 13 тисяч були вчинені під час окупації. Внаслідок цих злочинів загинуло 2406 цивільних, 1030 осіб отримали поранення.

Про це генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону розповів про результати розслідування воєнних злочинів РФ, вчинених на території Київщини з початку повномасштабного вторгнення, інформує офіс генпрокурора.

"За скоєння цих злочинів повідомлено про підозру 193 особам. Завершено розслідування і скеровано до суду обвинувальні акти щодо 130 осіб. Вже є вироки 25 особам", — розповів генпрокурор.

За словами Андрія Костіна, масовість та спланованість злочинів на Київщині свідчить про геноцидні наміри Росії.

"Ми досліджуємо ці злочини як можливі елементи геноциду, який Росія намагається вчинити проти українського народу. Зокрема, прокурори здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масових вбивств у Бучі у лютому-березні 2022 року. Це провадження налічує 268 кримінальних правопорушень щодо вбивств понад 350 цивільних осіб, які потенційно можуть бути віднесені до геноцидних", — зазначив Андрій Костін.

Раніше повідомлялося, що у Бучанському районі Київської області після деокупації від військ РФ виявили 1190 тіл загиблих мирних жителів, 422 із них — у Бучі. Проте остаточна кількість вбитих цивільних невстановлена, оскільки тривають пошуки зниклих безвісти.

Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні

У грудні 2023 року глава МВС Ігор Клименко заявив, що від початку повномасштабного вторгнення українські поліцейські відкрили понад 105 тисяч кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських військових.

У вересні минулого року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.

15 липня 2023 року генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини. Допомагати українським прокурорам розслідувати безпрецедентну кількість російських воєнних злочинів в Україні будуть Міністерство юстиції США та ФБР.

Станом на серпень минулого року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.

Також воєнні злочини РФ в Україні вивчають і громадські організації. Вони документують їх та збирають свідчення для трибуналу.

На початок