Компанія, пов'язана з Медведчуком, має погасити борг у 67 млн грн за оренду землі на Осокорках

Компанія, пов'язана з Медведчуком, має погасити борг у 67 млн грн за оренду землі на Осокорках

ТОВ Академ-Клуб з оточення Медведчука сплатить Києву 67 млн грн боргу за оренду землі
ТОВ Академ-Клуб з оточення Медведчука сплатить Києву 67 млн грн боргу за оренду землі. Віктор Медведчук. Фото: УНІАН

Суд задовольнив позов київської влади щодо стягнення 67 млн грн заборгованості з орендної плати з ТОВ "Академ-Клуб", яке пов'язують з Віктором Медведчуком. Мова про оренду земельних ділянок загальною площею 40 га на березі Дніпра на Осокорках, які раніше передали під забудову.

Про це повідомив у Facebook заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Оленич.

Він нагадав, що Департамент земельних ресурсів КМДА встановив наявність заборгованості з орендної плати у ТОВ "Академ-Клуб" і в інтересах Київської міської ради звернувся до суду.

За словами посадовця, Господарський суд Києва задовольнив позов і стягнув з ТОВ "Академ-Клуб" заборгованість у розмірі близько 67 млн грн. Також міська влада ініціюватиме розірвання договору оренди, зазначив заспуник голови КМДА.

"За інформацією журналістів, ТОВ "Академ-Клуб" пов'язують з Віктором Медведчуком", — написав Оленич.

Що відомо про оренду землі в Києві компанією "Академ-Клуб"

У 2005-2006 роках Київрада передала ТОВ "Академ-Клуб" в оренду на 25 років дві ділянки загальною площею 40,24 га в Дарницькому районі Києва, на території мікрорайону Осокорки. Землю надавали для комплексної забудови та благоустрою території, для облаштування водно-ландшафтної зони і парку. Рішення передбачало відселення мешканців, оскільки ділянки забудовані приватними будинками колишнього села Осокорки.

Як з'ясували журналісти видання "Наші гроші", у 2019 році підписантом ТОВ "Академ-Клуб" став Ян Марченко — помічник нардепа Тараса Козака, соратника Віктора Медведчука.

У 2015 році договори оренди з "Академ-Клубом" хотіли розірвати через суд і повернути ділянки 40,24 га загальною вартістю 150 млн грн Київраді через порушення у сплаті орендної плати та використання ділянок не за цільовим призначенням.

Суди апеляційної та касаційної інстанцій у задоволенні позову прокуратурі відмовили.

У липні 2022 року Личаківський суд райсуд міста Львів наклав арешт на 3 компанії "Академ-Клуб", "Осокорки-7" і "Орєст", які мали довгострокові договори оренди землі на київських Осокорках, загальною площею понад 40 гектарів.

За даними журналістів Bihus.Info, суд довів прямий зв'язок компаній "Академ-клуб", "Орєст" і "Осокорки-7" з підозрюваним у держзраді екснардепом Віктором Медведчуком через кіпрську структуру Pilawer Limited. Але фактично арешту так і не відбулося. Після оголошення арешту активів Медведчука у компаній неодноразово змінювалися власники.

На початок