Тривога лунала понад 1000 разів: "Київ Цифровий" радить підключати критичні оповіщення, щоб вчасно перейти до укриттів

Тривога лунала понад 1000 разів: "Київ Цифровий" радить підключати критичні оповіщення, щоб вчасно перейти до укриттів

"Київ Цифровий" нагадує, як підключати критичні оповіщення, щоб вчасно перейти до укриттів
Мобільний застосунок "Київ Цифровий". Скриншот з відео Петро Оленич / Facebook

Застосунок "Київ Цифровий" створив соціальний ролик, щоб нагадати містянам про небезпеку ігнорування повітряних тривог. Розробники згадали про мапу укриттів і можливість підключення оповіщення про загрозу.

Про це йдеться у дописі на сторінці "Київ Цифровий" у Facebook.

У соціальному ролику від "Київ Цифровий" нехтування питанням безпеки під час тривоги порівняли з грою в "Російську рулетку".

"Багато людей ігнорують повітряні тривоги, чим наражають себе на небезпеку. Не грайте в російську рулетку — користуйтесь укриттями", — зазначається у тексті на відео.

Містянам радять вирушати в найближче укриття одразу після сигналу повітряної тривоги. Знайти сховище можна на мапі в застосунку та за посиланням. Мапа укриттів у додатку "Київ Цифровий" відкривається навіть за відсутності інтернету, якщо завантажити її завчасно.

Щоб не проґавити сигналу тривоги, можна підключити опцію критичних оповіщень у розділі "Сповіщення" — "Звуки та критичні оповіщення".

Якщо послуга підключена, повідомлення про загрозу надходитимуть зі звуком навіть. якщо гаджет перебуває у беззвучному режимі чи режимі "Не турбувати". Гучність критичних оповіщень можна регулювати, вона не пов'язана з загальними налаштуваннями звуку в телефоні.

"Наразі історія тривог свідчить, що понад 1000 разів лунали сирени та небезпека тривала 1170 годин. Діліться статистикою з іноземними друзями, щоб поширювати правду про війну", — зазначили у "Київ Цифровий".

12 березня Київська міська військова адміністрація повідомила, що від початку повномасштабного російського вторгнення в столиці пролунало 1000 повітряних тривог.

Що відомо про застосунок "Київ Цифровий"

"Київ Цифровий" — мобільний застосунок, створений у 2021 році на заміну Kyiv Smart City.

Протягом 2022 року в застосунку "Київ Цифровий" з'явилося 7 нових функцій. Зокрема, фахівці увімкнули оплату банківською карткою та гаджетами з NFC на всіх маршрутах і видах комунального громадського транспорту.

16 листопада 2022 року столиця отримала нагороду World Smart City Award Special Recognition за міський застосунок "Київ Цифровий". Нагородження відбулося на конгресі Smart City Expo в Барселоні.

У додатку є спеціальна мапа укриттів, яку можна переглядати без інтернету. Також розробники додали нову функцію: тепер у застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

Ще у "Київ Цифровий" з'явились підказки про закриті вестибюлі метро та відновився запис до ЦНАПів.

Міський застосунок "Київ Цифровий" розпочинає бета-тестування сервісу для голів Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). У сервісі можна буде отримати інформацію про ОСББ, корисні контакти, сповіщення про збори, відкриті голосування та одразу взяти в них участь онлайн.

На початок