Обороняли Київ, а зараз воюють на Донбасі: бійці 5-ої ОШБ отримали відзнаки у другу річницю створення бригади

Обороняли Київ, а зараз воюють на Донбасі: бійці 5-ої ОШБ отримали відзнаки у другу річницю створення бригади

Бійці 5-ої ОШБр отримали відзнаки у другу річницю створення бригади
Бійці 5-ої столичної ОШБ отримали відзнаки у другу річницю створення бригади. 19 березня 2024 року. Фото:Telegram/Віталій Кличко

Бійці 5-ої окремої штурмової Київської бригади отримали від столиці ордени "За сприяння обороні Києва" та медалі "Честь. Слава. Держава". Трьом воїнам відзнаки присвоєні посмертно.

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

"Із перших днів повномасштабної війни бійці 5-ої бригади стали на захист столиці. У лютому-березні 2022 року обороняли столицю біля Ірпеня, Мощуна, Горенки та Лютежа.  Сьогодні бʼються на передовій на Донбасі", — йдеться у дописі посадовця.

За словами Віталія Кличка, громада Києва допомагає 5-ій ОШБ. 

"Минулого року місто виділило 5-й бригаді на оснащення 83 мільйони гривень і вже 50 мільйонів цього року. У 2023 на кошти громади вони закупили кілька сотень fpv-дронів, квадрокоптерів", — розповів Віталій Кличко.

Що відомо про підтримку військових у Києві

Київська міська рада 14 грудня ухвалила бюджет столиці на 2024 рік. На допомогу Збройним силам передбачили 1 млрд гривень.

Київ передав бійцям 42-ї окремої механізованої бригади оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних сил України 50 FPV дронів. Зараз бійці захищають Україну на передовій на Донбасі.

Київ отримав від міжнародних партнерів 100 тисяч сухих хімічних грілок. Гуманітарний вантаж зі столиці вирушив на передову для потреб військових Збройних сил.

Національний академічний театр ім. Івана Франка у Києві передав на фронт 100 дронів через благодійний фонд "КІТИКИ". Безпілотники придбали за касові збори благодійної вистави "Конотопська відьма".

На початок